gg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Przewodnicząca: Agnieszka Cisło (IV TAK)
Zastępcy: Michał Rosół (III TAK), Natalia Sarna (III TAK)
Sekretarz: Lidia Lachcik (II TAK)
Opiekun: mgr Anita Drzał

 


Działalność Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2016/2017:

 1. Wybory do Samorządu Szkolnego - 16 września
 2. Udział w akcji "Świątełko dla Łyczakowa" - 21-25 października
 3. Organizacja akcji "Nie tylko Halloween" - 28 pażdziernika
 4. IV Noc Filmowa - 18 listopada
 5. Dyskoteka Andrzejkowo - Mikolajkowa - 24 listopada
 6. Akcja "Góra Grosza" - listopad/grudzień
 7. Zbiórka pieniędzy dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci wraz z VI LO - 1 grudnia
 8. II Dzień Szalonego Kapelusza - 7 grudnia
 9. W styczniu podsumowaliśmy Akcję „Góra Grosza”. Uzbierana kwota wsparła Fundację „Nasz Dom” wspierającą rodzinne domy dziecka.

 10. W lutym po raz kolejny, z inicjatywy uczniów, zorganizowana została poczta walentynkowa. Organizacją zajął się samorząd  klasy ITAK/TOŚ.

 11. W lutym odbył się również „Piżamkowy dzień” – z inicjatywy Samorządu Szkolnego, uczniowie (i opiekun samorządu), spędzili dzień w piżamkach, pantofelkach  i szlafroczkach.

 12. Pełnoletni uczniowie, pod opieką pani pedagog Ewy Bar, uczestniczyli w akcji oddawania krwi.

 13. Klasa I TAK/TOŚ, wraz z wychowawcą Eweliną Surowiec, zorganizowała zabawę noworoczną dla dzieci niepełnosprawnych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mrowli. Uczniowie klasy III, w kwietniu, uporządkowali teren wokół Ośrodka, wykonali również nowe nasadzenia roślin na rabatkach.

 14. W kwietniu uczciliśmy 77. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej i 7. katastrofy smoleńskiej. Wspomnieliśmy minutą ciszy, złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze pod pomnikiem upamiętniającym oba te wydarzenia, znajdującym się w ogrodzie szkolnym.

 15. W maju grupa uczniów z klasy III TAK, pod opieką p. Piotra Bindugi, uporządkowała teren wokół Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci przed planowaną imprezą z okazji Dnia Dziecka.

 16. W czerwcu, z inicjatywy Samorządu i przy współpracy z biblioteką szkolną, zorganizowano w szkole akcję promującą czytelnictwo – „Jak nie czytam, jak czytam?”. Uczniowie klas I-III czytali książki w ogrodzie szkolnym i pomogli w pobiciu rekordu w masowym czytaniu.

  Przez cały rok szkolny trwała zbiórka zużytych baterii, płyt CD, elektrośmieci i baterii. Kontynuujemy również akcję zbierania nakrętek dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci (akcję koordynuje p. M. Wanat)


Działalność Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2015/2016:

 1. Udział w zbiórce zużytych telefonów komórkowych  w ramach IV edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej - listopad 2015.
 2. III Noc Filmowa - listopad 2015 r. 
 3. Zapoznanie z różnorodnymi formami obchodzenia Święta Zmarłych, czyli  „Nie tylko Halloween” - konkurs na przebranie oraz zapalenie zniczy i złożenie wiązanek pod pomnikami poświęconymi poległym znajdującymi się na terenie szkoły - 31 października 2015.
 4. Akcja "Góra Grosza" - listopad 2015 - styczeń 2016.
 5. Zbiórka darów rzeczowych i udział w zbiórce pieniędzy na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci – grudzień 2015.
 6. Zbiórka darów dla Schroniska „Kundelek” - grudzień 2015 r.