Zakończenie roku szkolnego 2013/14

Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego wszystkich uczniów i rodziców.

8:00 Msza Św. w Kościele Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes.

9:15 Akademia i wręczenie świadectw w budynku Szkoły.


Sukcesy sportowe naszych absolwentów

    Nasi absolwenci - Mateusz Chmiel i Alan Biały od kilku lat trenują boks i kickboxing. Efektem togo są coraz większe i częstsze sukcesy na zawodach różniej rangi. My również im kibicujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Najważniejsze wygrane Mateusza to: 3 miejsce na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w kickboxingu, 3 miesce w Akademisckich Mistrzostwach Polski w kickboxingu, 1 miesce w Ogólnopolskim Pucharze Galicja Cap w kickboxingu, 2 miejsce na Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w boksie, 3 miesce na Miedzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Stanisława Kiljana. Natomiast Alan może poszczycić się następującymi sukcesami: 3 miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców K-1 Rules, 2 miejsce na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych, 3 miejce na Mistrzostwach Polski Południowej Full contackt oraz 1 miejsce na Ogólnopolskim Pucharze w Kickboxingu.


Wycieczka na Węgry

    Już od kilku lat, w czerwcu, młodzież Naszej Szkoły uczestniczy we wspaniałych trzydniowych wycieczkach. Tym razem znowu odwiedziliśmy Węgry. Podziwialiśmy za dnia Budapeszt, spacerując po pięknych uliczkach, z pokładu statku płynącego po Dunaju oraz wspaniale podświetlony nocą.  W Sostofurdo zobaczyliśmy w ZOO wiele okazów fauny i flory, a wizytę w Egerze poświęciliśmy głównie na relaks w basenach termalnych, chociaż nie mogło zabraknąć wizyty w Dolinie Pięknej Panny. Serdeczne podziękowania należą się organizatorce wyjazdu Pani Ewelinie Surowiec. Anita Drzał.Pożegnanie maturzystów 2014


Podróże po Europie 25-letnim busem - spotkanie

    W środę 23 kwietnia gościliśmy w Naszej Szkole przedstawicielkę ośmioosobowej grupy studentów pochodzących z Rzeszowa, którzy podróżują po Europie 26-letnim busem. Usłyszeliśmy o trzech wyprawach - po Europie Środkowej w 2011 roku (Słowacja, Węgry, Austria i Czechy), Europie Zachodniej w 2012 roku (Niemcy, Holandia, Belgia, Francja, Luksemburg) oraz Skandynawii i krajach bałtyckich (2013), kiedy to przekroczyli linię Koła Podbiegunowego i dotarli na sam Przylądek Północny – Nordkapp. Młodzi podróżnicy opowiedzieli o projekcie, o dotychczasowych podróżach, tegorocznych planach wyprawy na Islandię oraz dowiedzieliśmy się, jak podobną wyprawę zorganizować.  Jednym z celów tego projektu jest pokazywać młodym ludziom, że chcieć, to znaczy móc. Dziękujemy za ciekawą prezentację! A.D.


XLV RAJD Szkolnego Koła Turystycznego AGRUŚ - Beskid Sądecki

    Powitanie wiosny na szlaku odbyło się w dniach 12-13 kwietnia w paśmie Jaworzyny Krynickiej. Z zaprzyjaźnioną grupą turystów z Energetyka ruszyliśmy na Makowicę niebieskim szlakiem z Barcic. Szlak niezbyt długi, okazał się być dość wymagający, ale dla naszej grupy nie ma rzeczy niemożliwych. Po zdobyciu szczytu skierowaliśmy nasze kroki na czerwony szlak, którym doszliśmy do Górskiej Chaty – Cyrla. Tu po posiłku i krótkiej aklimatyzacji udaliśmy się na grilla i do późna, przy dźwiękach gitary śpiewaliśmy turystyczne piosenki. Wczesnym rankiem, po śniadaniu ruszyliśmy w kierunku Rytra, robiąc przystanek w XIV-wiecznych ruinach zamku, który niegdyś strzegł doliny Popradu. W Nowym Sączu zwiedzaliśmy Sądecki Park Etnograficzny: zobaczyliśmy odwzorowany rynek miasta galicyjskiego, chałupy smolarzy, dwór, dawną szkołę. Wieczorem w niedzielę znów byliśmy w Rzeszowie.


 Światowy Dzień Walki z Czerniakiem

     W poniedziałek 7 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły wspólnie z pedagogiem szkolnym wzięli udział w konferencji naukowo-szkoleniowej dla młodzieży województwa podkarpackiego pt. Młodzi – pierwsi do walki z czerniakiem. Konferencja została zorganizowana w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Czerniakiem w Sali Audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Organizatorem konferencji było Podkarpackie Biuro Prewencji Pierwotnej Nowotworów.

    Uczennica klasy III Technikum Architektury Krajobrazu Karolina Mroczek oraz uczniowie klasy I Technikum Architektury Krajobrazu Mateusz Koszorek, Filip Rzemień i Patryk Szpunar wzięli udział w konkursie na  prezentację multimedialną poruszającą tematykę Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, ich prezentacje zostały zaprezentowane podczas konferencji.  Prezentacje naszych uczniów bardzo podobały się publiczności, a prezentacja Karoliny Mroczek Zdrowo znaczy sportowo zdobyła I miejsce.


V Dzień Europejski - Francja

    Już po raz piąty zorganizowaliśmy w naszej szkole dzień europejski, tym razem tematem przewodnim była Francja. Poznaliśmy jej sztukę, zabytki, sławnych ludzi, muzykę i kulinaria. W trakcie tego dnia podziwialiśmy kreacje przygotowane na pokaz mody przez uczniów z klas I-III, obejrzeliśmy prezentację multimedialną, wzięliśmy udział w konkursie wiedzy o Francji i spróbowaliśmy francuskich przekąsek. Towarzyszyła nam też muzyka francuska i gość specjalny-mała Roxy. W konkursie wiedzy wygrała klasa II, najlepsze przebranie przygotowała klasa IV, w pokazie mody najbardziej pret-a-porter były dziewczyny z klasy I, a najśmieszniejsi chłopcy z klasy III.  Następny DE już za rok! A.D.


Targi Edukacyjne

    20.03.2014 na Targach Edukacyjnych uczniowie i nauczyciele przedstawili ofertę naszej szkoły gimnazjalistom. Na profesjonalnie przygotowanym stoisku znalazły się kompozycje kwiatowe przygotowane przez uczennice z kółka florystycznego, ulotki oraz przepyszne koreczki. Oferta edukacyjna wzbudziła spore zainteresowanie wśród uczniów gimnazjów. A.D.


Maturzyści w Oświęcimiu, Częstochowie i w Łagiewnikach

    Uczniowie czwartej klasy technikum wraz z wychowawczynią, panią Alicją Kot wybrali się na programową wycieczkę w miejsca ważne dla Polaków pod względem duchowym i historycznym. Wczesny wyjazd rozpocząła dwa, pełne dni wrażeń. Po przyjeździe do Oświęcimia uczniowie zwiedzili kompleks Muzealny Auschwitz-Birkenau. Stare baraki, komory gazowe, ruiny krematoriów, ekspozycje, pamiątki pomordowanych, fotografie - do każdego przemawiały w odmienny sposób, mając jednak zapewne wymiar uniwersalny - kto zapomina o historii, musi ją przeżyć jeszcze raz. Po pięciogodzinnym zwiedzaniu w ostatniej chwili dotarli do Częstochowy na posiłek. Wieczorem o 21:00 wzięli udział w Apelu Jasnogórskim a o świcie w odsłonięciu obrazu Matki Bożej Królowej Polski. Następnie zwiedzili z przewodnikiem muzeum i ekspozycje jasnogórskie, poznając historię tego miejsca. Kolejnym przystankiem było Sanktuarium w Łagiewnikach, gdzie raz jeszcze prosili opatrzność o łaski podczas zbliżających się egzaminów.


Podkarpackie targi ogrodnicze

    W dniu 21 marca uczniowie klasy III z nauczycielkami Joanną Bułat i Agnieszką Kloc, odwiedzili Halę PODPROMIE podczas Podkarpackich Targów Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów EXPO DOM oraz Targów Nieruchomości. Najbardziej interesowała nas ekspozycja na poziomie C, gdzie mogliśmy podziwiać elementy wyposażenia ogrodów, miedzy innymi przykład wykonania ogrodów wertykalnych lub duże drzewka bonsai. Można było również zapoznać się z urządzeniami wykorzystywanymi do pielęgnacji ogrodów np. kosiarką listwową lub wertykulatorem. Ciekawy był również przekrój warstw ukazujący instalację ogrodu na dachu.


Wizyta w kinie Helios - Kamienie na szaniec


Kraków - Teatr Bagatela i Muzeum AK

    Początek marca był okazją do wybrania się do Krakowa. Podczas jedniodniowej wycieczki zwiedziliśmy Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fildorfa "Nila". Ciekawa ekspozycja prezentuje losy Polski w XX wieku. Zostały zaprezentowane tam najciekawsze fakty począwszy od odzyskania niepodległości w 1918 roku, przez okres miedzywojnia, II wojnę światową, działalność Ciochociemnych, żołnierzy AK, oraz czasy okupacji hitlerowskiej. Po południu wzięliśmy udział w spektaklu Wieczór kawalerski w Teatrze Bagatela, który rozbawił całą publiczność. Perypetie Maurycego Hali i Ali oraz biednego Tomasza, dały okzaję do dobrej zabawy wszystkim, którzy zdecydowali się na zakup biletu.


Szkolny dzień szalonego kapelusza - czekając na wiosnę!


Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie

W dniach 6 i 7 lutego klasy II i III podczas zajęć praktycznych odwiedziły Prywatne Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie. Muzeum posiada kolekcje: pojazdów samochodowych, motocykli, sprzętu technicznego, artykułów gospodarstwa domowego oraz militariów zgromadzone przez miłośników i sympatyków dawnej techniki. Było to ciekawe doświadczenie dla młodzieży i możliwość poznania sprzętów i maszyn z II połowy XX wieku. Jednak głównym celem dla młodzieży uczącej się w technikum architektury krajobrazu było zapoznanie się z adaptacją budynków i terenów kolejowych oraz możliwością rewitalizacji takich terenów. Joanna Bułat.


Półmetek w Bohemie

    30 stycznia 2014 w restauracji Bohema przy ul. Okrzei 7 odbyła się impreza rozrywkowa zwana półmetkiem, którą zorganizowali uczniowie klasy II TAK i III TAK wspierani przez swoich rodziców. W imprezie oprócz uczniów uczestniczyli zaproszeni nauczyciele oraz rodzice, którzy czuwali, aby nikomu niczego nie brakowało. Był napitek, było jadło i wspaniała zabawa na parkiecie.

    Imprezę można zaklasyfikować do kategorii – udane. Wszyscy wyszli trochę zmęczeni, ale rozbawieni i z uśmiechami na twarzach. Za organizację tego wieczoru należą się oczywiście serdeczne podziękowania rodzicom naszych uczniów, którzy zechcieli przygotować swoim dzieciom półmetek i jak najlepsi gospodarze imprezy dbali o swoich gości. Nie można również zapomnieć o miłej i sprawnej obsłudze restauracji Bohema. W imieniu uczestników imprezy wszystkim bardzo dziękujemy - Ewa Syrylak i Ewelina Surowiec.


Filmy o sprawdzianie i egzaminie maturalnym w 2015 roku

Kliknij na zdjęcie, przejdź do strony OKE w Krakowie i obejrzyj filmy.


IV Podkarpacki Festiwal Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej w Rzeszowie

    W dniu 10 lutego 2014 roku w Rzeszowskim Domu Kultury odbył się IV Podkarpacki Festiwal Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”. Wzięła w nim udział uczennica naszej szkoły Gabriela Szeliga. Zaśpiewała „I see you” z filmu „Avatar”. Występ Gabrysi został nagrodzony rzęsistymi brawami. Jury pod przewodnictwem p. Renaty Przemyk dokonało oceny utworów w kategoriach wiekowych: 13 – 15 lat, 16 – 18 lat i powyżej 19 lat.

 


Jasełka w Teatrze Nowym

    W niedzielę 19 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mini Festiwalu Jaselkowym, zorganizowanym w Teatrze Nowym w Rzeszowie. Czytaj Nowiny 24.


Bal studniówkowy 2014

Nasi maturtzysci bawili się na studniówce 18 stycznia w restauracji Aura Nova. Bal się udał rewelacyjnie więc humory wszystkim dopisywały. A jak się udał polonez? Cóż, tańce były dwa i oba wspaniałe!


Jasełka

    "The power of love"- potęga miłości, oto przesłanie tegorocznych Jasełek. Miłości, którą symbolizuje dzieciątko w szopce, na sianku, wyciągające rączkę do wszystkich. Tych bogatych i tych nie za bardzo, tych wierzących i tych trochę mniej, tych mądrych i tych niekoniecznie. W ten świąteczny czas chodzi o to, aby być razem. W szkole, w pracy w domu. Cud narodzin, cud przyjaźni, cud dobroci i cud miłości, oto, co zobaczyliśmy w przedstawieniu jasełkowym.    Wspaniałe role odegrali: Maria - B. Pelc, Józef - K. Jankowski, Anioły - K. Kopeć, I. Czach, Lucyfer - B. Bieniasz, Diabełki - D. Frej, K. Sikora, K. Gawron, A. Wilk, Herod - M. Lorenc, Trzej Królowie - G. Płoch, M. Jarosławski, M. Koszorek, Pasterze/Ochroniarze - D. Kołodziej, A. Kuszaj, M. Tabaka, Kwalifikowana pomoc domowa - M. Rusinek, Hetman - K. Obuch, Śmierć - D. Polewczak, Narrator - K. Dobko, śpiew - G. Szeliga, operator kamery - K. Pilarz, reżyseria - A. Drzał i M. Straub.


Spektakl A ponad ziemią z kulami latały brylanty w Teatrze Nowym w Rzeszowie

    Grupa kilku osób ze szkoły wzięła udział w spektaklu na motywach poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

     Żona Krzysztofa, Barbara, spotyka po jego śmierci gimnazjalnego profesora męża.  Spotkanie w scenerii Powstania Warszawskiego wyzwala w nich wspomnienia i chwilowy wybuch radości. Powrót do gimnazjalnych lat pełen humoru i szczenięcych wygłupów szybko jednak zostaje przytłoczony przez wojenną rzeczywistość. Profesor i Barbara wspólnie przeżywają śmierć Krzysztofa i dzielą los powstańców zmierzając do zaskakującego końca. Tekst składa się w całości z wierszy i prozy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Pośród prezentowanych wierszy znajdują się między innymi; „Dwie miłości”, „Spotkanie”, „Wyroki”, „Pokolenie”’ czy „Elegia o chłopcu polskim”.


Kiermasz bożonarodzeniowy i warsztaty dla gimnazjalistów

    W dniu 19.12.2013r. odbył się w naszej szkole kiermasz świąteczny połączony z warsztatami dla gimnazjalistów. Na kiermaszu wystawiono prace wykonywane przez uczniów w czasie zajęć praktycznych, kółka florystycznego oraz w domu. Stroiki, kompozycje, bombki, aniołki i choinki sprzedawały się jak świeże bułeczki. Tymczasem gimnazjaliści, pod czujnym okiem pań M. Straub, M. Banaś i J. Bułat, tworzyli stroiki bożonarodzeniowe i bombki techniką decoupage. Prace te, zdobią teraz domy naszych gości. Na koniec odwiedzin wystawiono prapremierowy pokaz Jasełek. A.D.


Mikołajki

6 grudnia naszą szkołę odwiedził Św. Mikołaj i jego śliczna Śnieżynka. Chyba wszyscy byli grzeczni, bo dostawali tylko słodkie upominki. Obecności rózeg nie stwierdzono. A.D.


I miejsce w konkursie "Korespondencja sztuk - Ojczyzna"

    Grupa uczniów z klasy I TAK pod opieką wychowawcy A. Drzał, wzięła udział w międzyszkolnym konkursie z korespondencji sztuk zorganizowanym w VLO w Rzeszowie. Z dumą donoszę, że w kategorii prezentacji multimedialnej zajęliśmy I miejsce! A.D.


 Zaproszenie na Warsztaty i Kiermasz Świąteczny

    W czwartek 19 grudnia 2013 r. w budynku szkoły przy ul. Miłocińskiej 75, od godz. 1000,  odbędą się dwa rodzaje warsztatów adresowane do uczniów klas III gimnazjum. Na jednym, pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych, uczniowie wykonają stroiki bożonarodzeniowe, a na drugim, bombki na choinkę wykonane metodą decoupage. Wykonane prace uczniowie zabiorą do domu. Z uwagi na ograniczoną liczbę uczestników przewidziano po 5 miejsc dla uczniów z każdego gimnazjum. Koszt uczestnictwa  to 2 zł od osoby. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa w jednym z warsztatów poprzez odesłanie wypełnionego formularza do dnia 13 grudnia.

    Ponadto w godzinach 9.00-17.00 odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy. Będzie można zakupić stroiki świąteczne, ozdoby na choinkę, ręcznie wykonane bombki a także upominki świąteczne wykonane przez uczniów technikum architektury krajobrazu.

    Jeden z formularzy prosimy odesłać drogą mailową na adres: zeszagrop@poczta.onet.pl lub faksem na nr 17 856 33 59. W razie wyczerpania miejsc na jednym z warsztatów, uczniowie wezmą udział w drugim. Formularz do pobrania KLIKNIJ TU.


Mikołajkowy Rajd AGRUSIA w schronisku HAJSTRA

    Już po raz ósmy Mikołaj pojawił się na Rajdzie. Był to 44 wyjazd ekipy Agrusia, tym razem w Beskid Niski. Początek pierwszego dnia, to obawa czy Huragan "Ksawery", pozwoli nam spokojnie zrealizować program, przewidziany na dwa dni. Na rozgrzewkę, ruszyliśmy czarnym szlakiem do zamku w Odrzykoniu, który niestety był zamknięty na cztery spusty. Warto się wcześniej umawiać, więc już bez problemu zwiedziliśmy Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Z Nowego Żmigrodu ruszyliśmy na Górę Grzywacką i pomimo szalejącego wichru, zdobyliśmy szczyt o zachodzie słońca. W schronisku Hajstra w Hucie Polańskiej, czekał na nas pyszny obiad i wieczór pełen wrażeń, które zapewnił Mikołaj i wymyślone przez niego zadania. Kolejne godziny mijały przy dźwiękach gitary. Rankiem, opuściliśmy Hajstrę i udaliśmy się do Krempnej - tu zwiedziliśmy Muzeum Magurskiego Parku Narodowego i cmentarz z I Wojny Światowej. Żółtym szlakiem, przeszliśmy na przełęcz Hałbowską, gdzie znajduje się pomnik, pomordowanych w 1942 roku, 1250 Żydów z okolic Żmigrodu. Po obiedzie wróciliśmy do Rzeszowa.


Akcja "Zostań Świętym Mikołajem" - zakończona

    29 listopada 2013 r. uczniowie Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości odwiedzili Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci z zebranymi podczas akcji darami, z których zostaną wykonane paczki Mikołajkowe dla podopiecznych placówki. Przez ostatnie tygodnie nasi uczniowie oraz pracownicy szkoły aktywnie włączyli się do akcji i przynosili zarówno rzeczy niezbędne dla dzieci, jak kaszki, deserki, pieluchy, kosmetyki, ubranka, buciki oraz te, które dzieciom sprawiają najwięcej radości, czyli lalki, misie, bajki, książeczki, gry, słodycze. Zebrane dary zawiozły uczennice klasy III TAK, które chcąc jak najszybciej sprawić radość oczekującym na ten gest dzieciom, strasznie się spieszyły. Na szczęście paczki (i uczennice) dotarły na miejsce całe i zdrowe.

W imieniu dzieci, wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji, serdecznie dziękujemy!

    Zachęcamy rodziców naszych uczniów do oddania 1% podatku rozliczenia PIT na Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Przypominamy wszystkim odwiedzającym naszą stronę o zbieraniu plastikowych nakrętek, których sprzedaż dofinansuje zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla podopiecznych hospicjum.


Wypominki szkolne

    W dniu 22 listopada 2013 roku braliśmy udział w Wypominkach Szkolnych 2013 za zmarłych dyrektorów, nauczycieli, pracowników i uczniów szkół i placówek oświatowych. Uroczystość odbyła się w kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla w Rzeszowie. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Kamińska, Adrianna Kwaśniewska, Karolina Mroczek i Marcin Hałoń (uczniowie klasy 3 TAK) oraz pani Joanna Bułat. Po uroczystym wprowadzeniu sztandarów, oddelegowani przez swoje szkoły uczniowie czytali wypominki, a wszyscy zebrani modlili się za wyczytanych zmarłych. Mszy św. przewodniczył ksiądz biskup Edward Białogłowski. Po mszy, wszyscy uczestnicy Wypominków Szkolnych 2013 zostali zaproszeni na poczęstunek.


Wielkie czytanie "Pana Tadeusza"

    Epopeja narodowa jaką jest „Pan Tadeusz” towarzyszyła i wciąż towarzyszy polskiemu społeczeństwu w wielu radosnych jak i traumatycznych momentach już przez niemal dwa wieki. Publiczne czytanie fragmentów „Pana Tadeusza” służy przypomnieniu sobie treści poematu, ale przede wszystkim poczuciu jedności narodowej, które zawsze kreowała szeroko pojęta kultura. W tym wydarzeniu wzięli udział również nasi uczniowie.


 Narodowe Święto Niepodległości

    „Kołem toczy się Historia…” Pod takim hasłem odbyła się w naszej szkole uroczysta Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.  A że obraz, mówi więcej niż tysiąc słów, w tym roku uczniowie odgrywali pantomimy z ważnych okresów w historii Polski. Występy, przeplatane prezentacjami i komentarzami narratorów, wzbudziły wiele wzruszeń wśród widowni – uczniów, nauczycieli i rodziców.W akademii udział wzięli: A. Kuszaj, B. Pelc, G. Szeliga, J. Wasińska, M. Jarosławski, G. Płoch, M. Koszorek z kl. I TAK; K. Obuch, W. Kulig, B. Bieniasz, K. Jankowski z kl. II TAK; K. Dobko, K. Madej z kl. III TAK. Obsługa techniczna: M. Rusinek, M. Lorenc z kl. III TAK. Scenariusz i reżyseria: mgr A. Drzał. Wszystkim aktorom, obsłudze technicznej, narratorom i innym pomocnym duszkom serdecznie dziękuję! A.D.


"Kordian" w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

    Grupa trzynastu dziewcząt z klasy I i II TAK wzięła udział w wycieczce do Krakowa. Byliśmy uczestnikami wyjątkowego, bo ostatniego, spektaklu zrealizowanego na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego "Kordian". Po siedmiu latach spektakl ten schodzi ze sceny krakowskiego teatru. Kolejną atrakcją była też wizyta w Podziemiach Krakowskiego Rynku. Wiele multimedialnych atrakcji, waga z średniowiecznym systemem miar i odkrycia archeologów, powodują, że jest to wyjątkowo atrakcyjne muzeum.


KONKURS stron internetowych

Kliknij na baner i głosuj w plebiscycie na najlepszą stronę szkoły średniej w Rzeszowie.


Wizyta w Muzeum Etnograficznym

24 października klasa II TAK w ramach zajęć praktycznych odbyła wycieczkę do Muzeum Etnograficznego im. F. Kotuli w Rzeszowie. Po prelekcji dotyczącej tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz towarzyszącej im symboliki „choinki”, uczniowie przystąpili do wykonania prac plastycznych. Na stolikach pojawiły się ręcznie wykonane przede wszystkim aniołki oraz ozdoby z opłatków. Te ostatnie, misternie wycinane wykałaczką i klejone wodą, bardzo szybko znikały zjadane przez swych twórców. Następnie zwiedziliśmy wystawy: „Ptasim kluczem…” i „Bernardyni – zgodnie z regułą”.


XLIII Rajd AGRUSIA za nami

    Złota polska jesień to najlepszy moment, żeby opuścić miasto i wyjechać w góry. Tym razem sympatycy turystyki w naszej (i nie tylko naszej) szkole, obrali za cel wędrówki, utarty już szlak w Beskidzie Sądeckim. Jednak dla wielu uczestników rajdu był to pierwszy pobyt w paśmie Jaworzyny Krynickiej. Relację z rajdu czytaj na stronie Koła.


Program artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej


Dzień Edukacji Narodowej

    Z okzaji obchodzonego Dnia Edukacji Narodowej, uczniowie naszej szkoły wybrali się 14.10.2013 r. do kina Helios, na najnowsze dzieło Andrzeja Wajdy, film pt. Wałęsa - człowiek z nadziei, który bardzo spodobał się młodzieży. Wyjście zorganizował Samorząd Uczniowski.


Rajd IPN

    W dniach 2-4 października 2013 r. grupa uczniów z klas I i II TAK, pod opieką Pani Anity Drzał, wzięła udział w rajdzie pieszym zorganizowanym przez IPN „Szlakiem Kurierów Karpackich”. W czasie rajdu odbywały się biegi na orientację i konkursy wiedzy historycznej, a wieczorami gry w kalambury („Testosteron!”). Drużyna przyjęła nazwę „Komandosi z Trzebosi II” na cześć poprzedników z naszej szkoły. Jak prawdziwi Kurierzy Karpaccy uczestnicy z ofiarnością przedzierali się przez leśne ostępy. W ostatecznej klasyfikacji zajęli zaszczytne IV miejsce. Cali, zdrowi i we wspaniałych humorach wrócili do domów.


150 rocznica Powstania Styczniowego

    26 września 2013 r. nauczyciel historii, Pani Anita Drzał, wraz z dwiema uczennicami klasy III TAK Kamilą Dobko i Magdaleną Rusinek, wzięły udział w konferencji upamiętniającej 150. rocznicę Powstania Styczniowego, zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski oraz Podkarpacką Radę ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.


Otrzęsiny klasy pierwszej

    Jak tradycja każe przywitaliśmy otrzęsinami pierwszoklasistów w gronie uczniów naszej szkoły. Starsi koledzy z klasy II pod opieką wychowawczyni Pani Eweliny Surowiec przygotowali serię zabaw, skeczy i konkursów. Był też i poczęstunek – jabłuszka, banany, chipsy i ”przepyszny” kisielek. Bawiliśmy się również wspólnie przy muzyce. Zabawa była przednia. Może zawiązały się jakieś nowe przyjaźnie?


Kiermasz podręczników

    W pierwszych dniach września odbył się kiermasz podręczników. Uczniowie klas starszych zaoferowali swoje używane dotąd na lekcjach książki, które rozeszły się wśród młodszych koleżanek i kolegów. Nad kiermaszem opiekę sprawował Samorząd Uczniowski.


Inauguracja roku szkolnego 2013/2014

Rozpoczęcie roku szkolnego: 8:00 Msza św. w kościele p.w. Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes, 9:00 spotkanie w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości.


Agruś w górach Rumunii

    Członkowie Koła Turystycznego Agruś, wybrali się do Rumunii aby poznać nowe górskie szlaki i zdobyć mierzące ponad 2500 m n.p.m. szczyty. Celem wyprawy zakończonej pełnym sukcesem były Góry Retezat, leżące w łańcuchu Karpat Południowych. Pełną relację z wyprawy czytaj na www.agrus.pl.


Uczniowie na wycieczce we Wrocławiu

Pod koniec roku szkolnego wybraliśmy się na trzydniową wycieczkę do Wrocławia i Kotliny Kłodzkiej. Zobaczyliśmy m.in. stadion Śląska Wrocław wybudowany na Euro 2012, piękną wrocławską Starówkę, ogród botaniczny i całe mnóstwo krasnali. W Kotlinie Kłodzkiej odwiedziliśmy Kłodzko i jego Twierdzę, skalny labirynt „Błędne Skały” i zabytkową fabrykę papieru. Opiekunami wycieczki były panie: E. Surowiec, M. Wanat, M. Straub i A. Drzał, a uczestnikami uczniowie z klasy I, II i III technikum architektury krajobrazu.


Święto 3 Maja

    W dniu 30 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z okazji 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczennice klasy I TAK przypomniały, jak doszło do tego wiekopomnego wydarzenia, którego rocznicę obchodzimy jako jedno ze świąt narodowych i czcimy dniem wolnym od pracy. Zaprezentowany program artystyczny był ciekawym montażem słowno- muzycznym.


Sukces w Olimpiadzie wiedzy

    26 kwietnia 2013 Monika Wiśniowska z klasy I Technikum Architektury Krajobrazu zajęła III Miejsce w Wojewódzkiej OLIMPIADZIE WIEDZY O ODNAWIALNYCH ŹRÓDŁACH ENERGII. W olimpiadzie wzięli udział również: Marcin Hałoń, który przeszedł etap pisemny oraz Aneta Płaza, Agata Rybarczyk i Sandra Kida.


 Zakończenie klas maturalnych 2013

    W piątek pożegnaliśmy uczniów najstarszych klas, które niebawem przystąpią do matury. Świadectwa ukończenia szkoły, uczniowie otrzymali z rąk Pani Dyrektor i Pań, które były wychowawczyniami: Anity Drzeał i Małgorzaty Wanat. Całe wydarzenie było okraszone występami i popisami aktorskimi, przygotowanymi przez ucxzniów klas młodszych, pod opieką Marty Banaś, Marty Straub i Alicji Kot.    Świetny występ kabaretowy zaserwowali wszystkim zgromadzonym nasi nauczyciele, którzy w krzywym zwierciadle przedstawili nas samych - czyli nauczycieli. Główne role zagrały Panie Marta Banaś, Eliza Kozdrańska oraz Pan Piotr Binduga. Salwom śmiechu nie było końca. Po cześci oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, których długo nie opuszczali, przeciągając jak się dało moment ostatecznego rozstania. Będziemy ich miło wspominać.


XXXVI Zawody Soprtowo-Obronne - Sprawni jak żołnierze 2013

    Zawody organizowane są pod patronatem Ministra Obrony Narodowej, a ich celem jest: popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych, zagadnień związanych z obronnością kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej, a także rywalizacja zespołów w zakresie umiejętności sportowo-obronnych. W zawodach uczestniczą 3-osobowe zespoły w konkurencjach: test sprawnościowy, rzut granatem, pierwsza pomoc, bieg na orientację i strzelanie. 

    16 kwietnia 2013 w Kamieniu nasi uczniowie po raz kolejny odnotowali świetny start w zawodach. Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Mocha, Angelika Chom, Baśka Mendoń, Radek Zarych, Maciek Burak i Marcin Skalski. Pomimo tego, że wszyscy są w klasie maturalnej, znaleźli czas na przygotowanie się i udział w zawodach. Dziewczęta zajęły III miejsce drużynowo a indywidualnie Klaudia Mocha I miejsce, a Angelika Chom II, pokonując dwadzieścia innych zawodniczek. Chłopcy zajęli 6 miejsce na 9 startujących drużyn. Gratulacje.


Spotkanie z Leszkiem Cichym na Politechnice Rzeszowskiej

    Klasa I TAK wzięła udział w spotkaniu z wybitnym himalaistą, zdobtwcą Mount Everest 8850 m n.p.m. LESZKIEM CICHYM. Spotkanie zorganizowała Politechnika Rzeszowska. Pan Cichy jest też pierwszym Polakiem, który zdobył Koronę Ziemi, wchodząc na najwyższe szczyty wszystkich kontynentów. Po ciekawym wykladzie i obejrzeniu kilku krótkich filmów, można było zadać Panu Cichemu pytania z czego skorzystały dziewczęta z naszej szkoły i Pan Binduga - za odwagę otrzymali w upominku kubki termiczne. Pan Cichy wpisał się również do kroniki SKT Agruś.


XL RAJD SZKOLNEGO KOŁA TURYSTYCZNEGO AGRUŚ

    Razem z Wiosną, w pierwszy kwietniowy weekend, ruszyliśmy na szlak. Tym razem wybraliśmy na cel naszej wyprawy pogranicze Beskidu Niskiego i Bieszczadów. W ciągu trwającego dwa dni rajdu zwiedziliśmy dolinę Jasiela z pomnikiem Kurierów Beskidzkich, odwiedziliśmy Zdzisława Pękalskiego - bieszczadzkiego artystę, w jego pracowni i ... otarliśmy się o szczyt Kanasiówki.

    Był to już 40. Rajd w siedmioletniej historii Koła nr 24, które powstało z inicjatywy jego założyciela i uczestnika wszystkich rajdów :). Zapraszamy na stronę www.agrus.pl na szczegółową relację.


Festiwal biegów ulicami Rzeszowa

    W dniach od 6 do 7 kwietnia odbył się Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego Rzeszów 2013 – dwudniowe święto biegania w stolicy Podkarpacia. Głównym celem festiwalu była promocja zdrowia. Najważniejszym wydarzeniem był pół-maraton.

    Inne biegi miały zachęcić mieszkańców Rzeszowa do aktywnego spędzania wolnego czasu.  Były to: bieg rodzinny, bieg przebierańców, studentów i bieg ucznia. Tak jak poprzednim razem w biegu uczestniczyli uczniowie rzeszowskich szkół w tym nasza reprezentacja. Na mecie wszyscy otrzymali pamiątkowy medal.


 Targi edukacyjne 2013

    W dniu 20 marca 2013 r. uczniowie z klas I TAK i III LO uczestniczyli w Targach szkolnych dla gimnazjalistów zorganizowanych w VIII Liceum Ogólnokształcącym. W targach uczestniczyły 22 szkoły ponadgimnazjalne - Technika i Licea z Rzeszowa, które przedstawiały swoją ofertę dla młodzieży. Znalazły się tam informacje o kierunkach kształcenia oraz warunkach rekrutacji. Naszym stoiskiem opiekowali się: Panie Małgorzata Wanat, Anita Drzał oraz Pan Piotr Binduga.


IV Dzień Europejski - Dzień Wiosny

    Wbrew temu, co widać za oknem, w końcu nadszedł Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji obchodziliśmy w naszej szkole już czwarty Dzień Kultury Europejskiej. W tym roku nasze umysły i serca zajęła gorąca Hiszpania. By poczuć klimat śródziemnomorski organizatorki zaprosiły mistrzów tańca towarzyskiego, Dominikę i Pawła. Zaprezentowali nam oni niezwykły taniec prosto z Plaza de toros (areny byków) – PassoDoble, oraz nauczyli nas kilku podstawowych kroków. Szczególne podziękowania należą się Dominice za cierpliwość, wyrozumiałość, i "przymykanie oka" na nasze wygibasy. Konkurs wiedzy, w nietypowej formie poszukiwania skarbów, pozwolił uczniom odwiedzić wiele nieodkrytych jeszcze w szkole miejsc.    Nie zabrakło również rozgrywek sportowych. Tym razem graliśmy w piłkę nożną. Niepokonane okazały się klasy III LO i III TAK. Nauczycielki grające przeciwko drużynie utworzonej z maturzystek drżały przed meczem o swoje zdrowie - ba! nawet o życie. I oczywiście o wynik. Na szczęście skończyło się tylko na drobnym zderzeniu, kopnięciu krzesła i... braku goli!!! (m.in. dzięki niezwykłemu talentowi bramkarskiemu pani prof. Anity Drzał). Swój talent aktorski pokazali uczniowie z klas I TAK, III LO i III TAK, którzy po mistrzowsku przedstawili spektakl w języku angielskim pt. "Spotkanie z Kolumbem". Pod czujnym okiem pani prof. Alicji Kot ćwiczyli role, by na premierze i tak dać się ponieść fantazji i pomysłom na własną interpretację przedstawienia. Po licznych brawach aktorzy i widzowie udali się na degustację regionalnych przysmaków, rodem z Hiszpanii. Mniam! Na koniec spaliliśmy Marzannę, jednak mimo to, sople nie stopniały, a biały puch nadal wkoło. Nie pozostało nam teraz nic innego, jak tylko czekać na prawdziwą wiosnę...  Koniec i bomba, kogo nie było, ten trąba! Wszystkim obecnym i zaangażowanym podziękowania składają organizatorki – panie Marta Banaś i Alicja Kot.


Profilaktyka uzależnień

    W piątek 22 marca odbyło się spotkanie z panem Adamem Mioduchowskim i panem Mirosławem "Kolą" Kolczyk w ramach profilaktyki uzależnień. Zaproszeni goście odwiedzili naszą szkołę już po raz drugi i ponownie ich słowa skierowane do młodzieży spotkały się z żywym odbiorem. Najlepiej intencję spotkania oddają słowa uczniów klasy I TAK:

- " Uważam, że spotkanie na temat uzależnień było bardzo udane, takie spotkania są w szkole bardzo potrzebne, ponieważ wpływają na postrzeganie świata przez młodzież. Pokazują nam to, czym tak naprawdę są narkotyki i jakie są ich skutki."

- "Sporo dowiedziałam się na temat uzależnień i mogę wyciągnąć bardzo mądre wnioski. Uważam, że takie spotkania uczą i pomagają w życiu i w przyszłości."

- "Osoby prezentujące tematykę przekazały informacje w sposób długo zapadający w pamięci".


 Uczniowie klas maturalnych w Muzeum Auschwitz – Birkenau

    Tradycją naszej szkoły stał się wyjazd do Muzeum Auschwitz – Birkenau w pierwszych miesiącach roku kalendarzowego. Tegoroczny wyjazd zaliczyć należy do wyjątkowych, nie tylko ze względu na wyjątkowe miejsce, do którego ostatecznie dotarła młodzież, ale przede wszystkim na niepowtarzalne warunki atmosferyczne. Gdy Rzeszów z każdą minutą pokrywał się coraz grubszą warstwą białego puchu, my walczyliśmy o przejechanie kolejnych kilometrów i bezpieczne dotarcie do celu podróży. Było to możliwe dopiero po siedmiu godzinach trudnej przeprawy dzięki wyjątkowemu sprytowi i determinacji niezwykłego kierowcy z firmy „Marcel”. Pomimo dużego opóźnienia i wysokiego mrozu bez przeszkód zwiedziliśmy Muzeum i w przyjaznej atmosferze powróciliśmy do odmienionego Rzeszowa. Wyjazd ten na długo pozostanie w pamięci opiekunów (A. Drzał, M. Wanat) i uczestników.26.04.2013 Monika Wiśniowska z klasy I technikum architektury krajobrazu zajęła III Miejsce w Wojewódzkiej OLIMPIADZIE WIEDZY O ODNAWIALNYCH ŹRÓDŁACH ENERGII 2013. W olimpiadzie wzięli udział również: Marcin Hałoń, któ

XXXIX RAJD AGRUSIA – ferie zimowe

    Na miejsce tegorocznej, zimowej wyprawy wybraliśmy Beskid Śląski. Naszym celem było wejście na Baranią Górę i Skrzyczne - najwyższy szczyt tego pasma gór. Ze Szczyrku, wyciągiem krzesełkowym, dostaliśmy się na Skrzyczne 1257m n.p.m.. Na szczycie nie mogliśmy dostrzec, dobrze zazwyczaj widzianego schroniska PTTK, gdyż uniemożliwiała to pogada - widoczność sięgała kilkunastu metrów. Po kilku łykach gorącej herbaty i ubraniu ciepłej warstwy bielizny termoaktywnej oraz ochraniaczy, ruszyliśmy na spotkanie z przygodą - była godzina 13:00. Na Baranią Górę dotarliśmy ok. godziny 18:00 gubiąc wcześniej szlak i zapadając się w śniegu po kolana. Trochę na słowo honoru, brnęliśmy przez zaspy, byle pod górę. Na szczycie znajduje się widokowa wieża, którą przegapilibyśmy o mały włos. Później było już tylko lepiej... a wszystko dzięki niezwykłej latarce Radka, która rozświetlając egipskie ciemności, doprowadzila nas do celu. Czytajcie więcej na www.agrus.pl.


Z Teatrem za pan brat, czyli szkolna teatromania

    14 marca kolejny już raz kilkunastoosobowa grupa młodzieży z klas I TAK oraz III LO pod opieką pani Anity Drzał oraz pani Małgorzaty Wanat wzięła udział w wyjeździe do krakowskiego Teatru Bagatela. Tym razem przedmiotem naszego zainteresowania stały się dalsze losy taksówkarza – bigamisty, głównego bohatera sztuki Mayday 2.  „Po osiemnastu latach od wydarzeń znanych z „Maydaya” John Smith nie zmądrzał ani o jotę i wciąż czyni akrobatyczne wysiłki, żeby utrzymać obie żony w stanie nieświadomości. Jedna z nich to rasowa wydra, druga etatowa kura domowa, ale z pewnością żadna z nich nie chciałaby wnuka ze skazą genetyczną”.


Nasi NAJLEPSI

   Pani Dyrektor Krystyna Gutowska wręczyła uroczyście nagrody finansowe, ufundowane przez Radę Rodziców, dla uczniów o najlepszej frekwencji w każdej klasie. Nagrody otrzymali: Edyta Świst z IV TAK, Magdalena Altamer  z III TAK, Dorota Chmiel z III LO, Beata Rybińska z II TAK,  Karolina Paśko, Sandra Kida, Karolina Wilk z I TAK. Na szczególne wyróżnienie zasługują uczennice klasy I TAK, które nie opuściły w I semestrze ani jednej godziny!    Stypendium za wyniki w nauce otrzymały najlepsze w szkole uczennice: Ewa Kloc z IV TAK i Aneta Płaza z klasy III TAK.  Stypendyści  Naszej Szkoły w roku szkolnym 2012/2013 to: Radosław Zarych (III LO), Aneta Płaza (IV TAK) – Stypendium Rady Ministrów, Iwona Bieszczad (III TAK), Marcin Hałoń (II TAK), Agata Rybarczyk (III TAK), Andrzej Szymusik (IV TAK) - Stypendium Miasta Rzeszowa „Młody Inżynier”, Dorota Rusin (II TAK), Beata Rybińska (II TAK), Aneta Płaza (III TAK), Mateusz Kot (IV TAK), Andrzej Szymusik (IV TAK), Angelika Chom (III LO)  - Stypendium za wyniki w nauce. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Dzień Otwarty WSI-E

     6 marca 2013r. uczniowie klas maturalnych wzięli udział w Dniu Otwartym WSI-E w Rzeszowie pod hasłem „Pomagam profesjonalnie”. W programie znalazły się spotkania ze specjalistami z zakresu pracy socjalnej, asystentury rodzinie, mediacji, opieki nad starszymi i niepełnosprawnymi oraz pokaz z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.


 Naziemna telewizja cyfrowa w moim domu - sukces w konkursie

     Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty na najlepszy projekt nt. cyfryzacji wdrożony w szkole, pod hasłem: "Naziemna telewizja cyfrowa w moim domu". Zaprezentowano projekty w następujących kategoriach: plakat: Karol Madej kl. II TAK, Sandra Kida i Monika Wiśniowska kl. I TAK, słowo i obraz: Dominika Zapasek, Karolina Paśko, Beata Maślanka, Justyna Dudka kl. I TAK - prezentacja multimedialna: Kinga Sikora kl. I TAK.  11 marca 2013 r. nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Laureatem konkursu i zdobywcą pierwszego miejsca został Karol Madej. Nagrodzony plakat jego autorstwa został wyeksponowany na wystawie prac uczniów w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Opiekunami uczestników konkursu były: Grażyna Ciebiera i Joanna Bułat. Życzymy Karolowi kolejnych sukcesów, również w szkole


Klasowa "gąsienica" na lodowisku!

     W lutym klasa III TAK udała się na lodowisko. Pomimo braku słońca na niebie, wszystkie twarze były rozpromienione. Po włożeniu łyżew na nogi każdy odważnie wkroczył na lód. Jedni mknęli jak błyskawica, inni w obawie o niestabilność konstrukcji dzielnie podpierali bandę lub co i raz siadali na zimnej tafli, chcąc sprawdzić, czy na pewno wytrzyma dalsze użytkowanie ;). Jedno jest pewne - tak szybko jadącej GĄSIENICY, jaką stworzyli nasi uczniowie, nie potrafi skopiować nikt!!!


Klasa II TAK na spektaklu Pan Tadeusz w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

      Uczniowie klasy II TAK wzięli udział w spektaklu przygotowanym przez rzeszowski zespół Teatru im. Wandy Siemaszkowej. Tym razem wybór padł na "Pana Tadeusza", gdyż to obywatelski obowiązek.     Ale sposób prezentacji wiekopomnego dzieła Adama Mickiewicza na pewno zaskoczył niejednego z widzów, ponieważ aktorzy udowodnili, że trzynastozgłoskowiec, brzmi zupełnie współcześnie - trzeba tylko umiejętnie wypowiedzieć tekst - a nawet go zarapować! Świetna gra aktorów, ciekawa interpretacja, wywołały niejeden uśmiech i zadowolenie z kolejnej już, wizyty w teatrze.


Konkurs wiedzy o Rzeszowie

    „Rzeszów – to moje miasto, miasto, w którym mieszkam, uczę się i wypoczywam”. Pod tym hasłem odbył się konkurs adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych aglomeracji rzeszowskiej. Wydarzenie to zaplanowano w ramach obchodów 659 rocznicy lokacji miasta i otrzymania praw miejskich Rzeszowa od króla Kazimierza Wielkiego.     Patronat Honorowy nad konkursem objął, wspólnie z JM Rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. Aleksandrem Bobko, Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Konkurs dotyczył historii miasta, postaci i wydarzeń, które wpłynęły na jego dzieje, pomników upamiętniających ważne osoby i organizacje, a także obejmował współczesne osiągnięcia miasta Rzeszowa. Pytania konkursowe obejmowały także sport i kulturę. W drugim etapie konkursu udział wzięło dwoje uczniów z klasy III TAK – Katarzyna Szeligowska i Tomasz Owczarzak pod opieką mgr Anity Drzał. Etap ten odbył się na wydziale socjologii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić budynek uczelni i obejrzeć pracownie do specjalistycznych badań socjologicznych. Gdy ogłoszono wyniki okazało się, że Katarzyna zajęła VIII miejsce, a Tomasz znalazł się w pierwszej połowie listy uczestników.  Nagrody wręczono na uroczystej gali w rzeszowskim Ratuszu.


 ... ALE TO JUŻ BYŁO ... Studniówka 2013

    Jeśli matura ma być przepustką do dorosłości, to trzeba przyznać, że wszyscy tegoroczni maturzyści na takowe wyróżnienie zasłużyli. Świadectwem tego niech będzie szkolna studniówka, która odbyła się w zeszłą sobotę, 12 stycznia w restauracji „Fenix” w Nowej Wsi. Szampańska zabawa uczniów i nauczycieli trwała do białego rana i tylko szkoda, że tych kilkanaście godzin minęło tak szybko…. Oby wszyscy nasi maturzyści równie dobrze jak na studniówce, czuli się podczas zbliżających się egzaminów.


 Jeden grosz znaczy niewiele, ale góra grosza jest największa na świecie

     Zakończyła się tegoroczna zbiórka Góry Grosza. Akcja trwała od września do grudnia 2012 roku. Uczniowie naszej szkoły mieli wiele okzazji aby dołożyć swój grosz do całej, zebranej góry, a było tego sporo. Zadbali o to przede wszystkim Karol Jankowski i Błażej Bieniasz, którzy przemierzyli korytarzami szkoły dziesiątki kilometrów, pokonali tysiące schodów, zapukali do niejednych drzwi i zatrzymali się prowokujaco przed każdym uczniem, aby ten odnalazł w głebich kieszeni swój grosz, który ofiarował na rzecz Akcji Towarzystwa Nasz Dom. Zebraliśmy w ten sposób 335 złotych (należy dodać, że część kwoty pochodzi z ubiegłorocznej zbiórki). Grosz po groszu, barwiąc sobie opuszki palców złocistym kolorem, policzyły uczennice z klasy I TAK: Wioletta Kulig, Beata Maślanka i Justna Szydełko. Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu akcji - uśmiechu na twarzy dziecka - dziękujemy!


Kompozycje Bożonarodzeniowe - konkurs

     Rozstrzygnięto tegoroczną edycję konkursu na Kompozycje Bożonarodzeniowe. W tym roku przewodnim motywem dekoracyjnym był Anioł. Zwyciężyła praca uczennicy klasy I TAK Justyny Dudki (nr 2), drugie i trzecie miejsce zajęły stroiki uczennic klasy IV TAK Ewy Kloc (nr 6) i Natalii Kiełbasy (nr 5). Gratulujemy również pozostałym uczestnikom konkursu, czyli: Karolinie Paśko, Dominice Polewczak i Dominice Zapasek z klasy I TAK, Adriannie Kwaśniewskiej z II TAK, Edycie Świst z IV TAK, oraz wszystkim jurorom, którzy oddali swój głos na najpiękniejszy stroik.


Konkurs plastyczny - ŚCIANA

     Zakończyła się IV edycja szkolnego konkursu plastycznego „Ściana”, który w tym roku zorganizowano pod hasłem Święto Drzewa. Do konkursu zgłoszono kilka projektów, a głosem jury wygrały uczennice klasy III TAK – Agata Rybarczyk i Wiktoria Rzepka. Swój projekt przeniosły na ścianę w korytarzu szkolnym.


 Bożonarodzeniowa inscenizacja - Jasełka 2012 za nami

     „Moje, Twoje, Nasze Betlejem” – to stwierdzenie stało się hasłem przewodnim tegorocznego przedstawienia świątecznego w naszej szkole, gdyż wyraża ono ideę Świąt Bożego Narodzenia. „Czym bowiem jest Betlejem? Symbolem miłości, dobra, bezpieczeństwa, radości, a dla ludzi wierzących nadzieją zbawienia… Idąc tym tokiem rozumowania łatwo już o wniosek, że Betlejem może być Moje, Twoje, Nasze, ponieważ każdy z nas posiada umiejętność czynienia dobra, dawania radości, kochania. Wystarczy tylko chcieć…” W godzinnym przedstawieniu świątecznym w naszej szkole wzięło udział 15 uczniów z klas I, II i III Technikum Architektury Krajobrazu. Jak co roku młodym amatorom sztuki aktorskiej towarzyszyła ciężka praca i radość tworzenia. Wysiłek włożony w realizację tego przedsięwzięcia został nagrodzony gromkimi oklaskami publiczności i gorącymi gratulacjami pani Dyrektor. To kolejne wydarzenie, które zapisało się w historii naszej szkoły w rozdziale „zdarzeń wyjątkowych”.  Obsada tegorocznych „Jasełek”: Narrator, Józef – Karol Jankowski, Maria – Karolina Obuch, Archanioł Michał – Kamila Dobko, Archanioł Gabriel – Dominika Zapasek, Agent Lucyfera, Dresiarz – Dominika Frej, Lucyfer – Iwona Czach, Diabeł Rokita – Małgorzata Czach, Pasterze – Kinga Sikora, Adrianna Kwaśniewska, Herod – Klaudia Kopeć, Dresiarz – Magdalena Rusinek, Trzej Królowie – Katarzyna Jaksan, Dominika Polewczak, Joanna Gierczak, Mędrzec – Błażej Bieniasz. Oprawa muzyczna: Karol Jankowski, aktorzy, widownia. Pomoc techniczna: P. Binduga, R. Kubas. Scenariusz i reżyseria: M. Wanat.


 Świat dziecka - konkurs z cyklu Korespondencji sztuk w ramach Roku Janusza Korczaka rozstrzygnięty

     Uczennice klasy IV TAK - Esterina Godzień, Klaudia Nabel, Ewa Kloc i Natalia Kiełbasa wzięły udział w międzyszkolnym konkursie z cyklu Korespondencji sztuk pod hasłem Świat dziecka, zorganizowanym w V Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie. Esterina Godzień otrzymała wyróżnienie w kategorii „Fotografia”. Pozim konkursu, a co za tym idzie, konkurencja była spora - nadesłano ponad 70 zdjęć, z których nagrodzono tylko 5. Serdecznie gratulujemy i życzymy uczestniczkom kolejnych sukcesów!


Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów

     W dniu 18 grudnia 2012 roku w Sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów uczniom, którzy otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów za najwyższe wyniki w nauce.  Wśród nagrodzonych znaleźli się: Radosław Zarych, uczeń klasy III z XIII Liceum Ogólnokształcącego oraz Aneta Płaza, uczennica klasy III uczęszczająca do Technikum Nr 13. Dyplomy wręczali: Posłanka na Sejm RP Renata Butryn, Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz–Śmigielska i Podkarpacki Kurator Oświaty Jacek Wojtas.


 Z wizytą w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Mrowli

     6 grudnia grupa uczniów klasy I Technikum Architektury Krajobrazu odwiedziła podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Mrowli. Z okazji wizyty Świętego Mikołaja młodzież pod opieką pań: Eweliny Surowiec oraz Małgorzaty Wanat przygotowała krótki program artystyczny, w którym oprócz pierwszaków wystąpiła dobrze wszystkim znana ze swojego wokalnego talentu maturzystka Ola Baran. Uroczystość zakończyła się wspólnym tańcem, po czym dzieciaki, uradowane z otrzymanych od Mikołaja prezentów, udały się na dalsze zajęcia. To wyjątkowe spotkanie stało się dla nas wszystkich okazją do przeżycia wielkiej radości, ale i głębokiego wzruszenia. Dziękujemy wszystkim, szczególnie pracownikom ośrodka, za serdeczne przyjęcie.


 Targi Rękodzieła Artystycznego BuzzArt

     Już po raz trzeci uczestniczyliśmy w Targach Rękodzieła Artystycznego zorganizowanych przez Stowarzyszenie Buzzart. Kompozycje świąteczne wykonane przez uczniów Technikum Architektury Krajobrazu wzbudzały zachwyt zwiedzających. Zostały one wykonane pod opieką nauczycielek przedmiotów zawodowych, pań: Marty Banaś, Joanny Bułat i Marty Straub. Dziękujemy uczniom, którzy chętnie włączyli się w przygotowanie i obsługę stoiska na kiermaszu.


XXXVIII Rajd Agrusia - Mikołajki w Pod Wysoką Połoniną

     Już po raz siódmy odbył się Rajd Mikołajkowy. Tym razem gościliśmy w nowym schronisku w Wetlinie - Pod Wysoką Połoniną w Bieszczadach. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Hutę Szkła Artystycznego - Sabina w Rymanowie. Nastepnie pod Beskiem podziwialiśmy urokliwy przełom Wisłoka i przeprawiliśmy się na jego drugi brzeg. Po wizycie w Cisnej, zawitaliśmy do Wetliny, gdzie wieczorem odwiedził nas Mikołaj - jak zwykle spowodował wśród uczestników wiele radości. Drugiego dnia zdobyliśmy, pomimo mie najlepszej pogody, najwyższy szczyt Bieszczadów - Tarnicę 1346m n.p.m..


Kółko FLORYSTYCZNE

    Kompozycje i stroiki świąteczne zostały wykonane przez uczniów klas Technikum Architektury Krajobrazu na zajęciach kółka florystycznego oraz na zajęciach praktycznych pod czujnym okiem pań: Marty Straub, Marty Banaś i Joanny Bułat.


 II miejsce w wojewódzkiej olimpiadzie wiedzy o BHP

    Uczeń klasy IV TAK – Mateusz Kot wziął udział w „Olimpiadzie wiedzy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie indywidualnym” zorganizowanej przez Państwową Inspekcję Pracy. W finale konkursu na szczeblu wojewódzkim zdobył najwięcej punktów ex aequo z innym uczestnikiem olimpiady. W wyniku losowania między tymi dwoma najlepszymi finalistami przypadło mu w udziale miejsce drugie. Otrzymał cenne nagrody rzeczowe, puchar i dyplom. Opiekunem Mateusza był Pan Piotr Binduga. Obu serdecznie gratulujemy!


Z Teatrem za pan brat, czyli szkolna teatromania

     28 listopada 17 – osobowa grupa młodzieży naszej szkoły z klas I i II TAK pod opieką pani Eweliny Surowiec i pani Małgorzaty Wanat uczestniczyła w kolejnym wyjeździe do Teatru Bagatela w Krakowie. Pamięć o trudach długiej podróży skutecznie wymazały wrażenia z obejrzanego spektaklu pt.Mayday. Farsa Mayday, jak można przeczytać na stronie internetowej teatru, to „fajerwerki humoru, a zarazem pean na cześć męskiej zaradności, pomysłowości i intelektu. Niejaki John Smith, taksówkarz, usiłuje wybrnąć z pomocą przyjaciela z tarapatów i nieoczekiwanych zbiegów okoliczności, demaskujących jego podwójne życie: w dwóch oddzielnych domach, z dwiema różnymi, równie mocno kochającymi go małżonkami. Smith stacza śmiertelny pojedynek z obiema kobietami, jednym homoseksualistą i komplikującymi jeszcze bardziej sytuację gapowatymi inspektorami policji”. Siedemnasty utwór R. Cooney’a jest dobry na każdą pogodę i z pewnością jeszcze nie raz uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję go obejrzeć. Gorąco polecamy.


Pomóż Świętemu Mikołajowi

 6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

i każde dziecko prezent dostanie !

   W tym roku uczniowie Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości postanowili pomóc Świętemu Mikołajowi i  uczestniczyli w przygotowaniu podarunków dla podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. W wyniku akcji trwającej do 29 listopada młodzież zakupiła i zebrała  paczki za ok. 800 złotych. W ten sposób nasi uczniowie wyrazili swoją solidarność z dziećmi cierpiącymi i potrzebującymi wsparcia, bo jak wiadomo każdy może zostać Świętym Mikołajem…


Warsztaty Lotnicze na WSiZ

     W dniu 26 listopada 2012 uczniowie klasy III TAK wraz z wychowawcą mgr Alicją Kot wzięli udział w Warsztatach Lotniczych dla uczniów szkół średnich organizowanych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W ramach warsztatów młodzież miała okazję wysłuchać prezentacji trzech pracowników uczelni. Anglojęzyczny wykład pt. Career in Aviation, który poprowadził Sumeer Chakuu. Prowadzący przedstawił program anglojęzycznego kierunku Aviation Management, a także poruszył kwestię kompetencji pracowniczych oraz perspektywy zatrudnienia w liniach lotniczych i na lotniskach. Uczniowie wysłuchali też prezentacji Pani Sylwii Śnieżek i Pana Michała Nędzy pt. Największe i najciekawsze lotniska świata oraz Walizka na końcu świata. Wykłady miały formę interaktywną. Młodzież mogła wzbogacić swoją wiedzę o lotnictwie zadając pytania prowadzącym, a także odpowiadać na pytania dotyczące prezentacji. Wszystkie dobre odpowiedzi nagradzane były koszulkami i długopisami.


Spotkanie pod hasłem: Kibol - to nie kibic

     Spotkanie pod hasłem: Kibol - to nie kibic miało na celu uświadomić uczniom jaka jest istotna różnica pomiędzy kibicami a pseudokibicami (kibolami) oraz ukazać konsekwencje chuligańskich zachowań podczas spotkań piłkarskich. Zaproszeni goście (min. Panowie Witold Walawender, Adrian Rudawski, Tomasz Ciećko – Resovia Rzeszów, Marek Poręba, Dawid Florian – ZKS Stal Rzeszów, asp.szt. Wojciech Zych, asp. Daniel Kalandyk, podkom. Adam Szeląg - Policja, oraz przedstawiciel Urzędu Miasta Zygmunt Rybarski) jednomyślnie podkreślali, że chuligańskie wybryki, bijatyki czy tak zwane ustawki psują wizerunek klubów sportowych. Przynoszą również ogromne straty materialne i mają wpływ na obniżenie frekwencji kibiców na meczach, którzy w obawie o swoje zdrowie, a czasem i życie wolą obejrzeć mecz w Internecie. Po spotkaniu młodzież otrzymała ulotki dotyczące w/w problematyki, na których czytamy: Przeciwko zachowaniu się kiboli występuje nie tylko Policja i kluby sportowe, ale także sportowcy – piłkarze z Twojego klubu. Niech apel skierowany do młodzieży przyniesie widoczne efekty w postaci bezpiecznego, przyjaznego i przyjemnego uczestnictwa sympatyków piłki nożnej w piłkarskich rozgrywkach sportowych.


II miejsce w VII Wojewódzkim Konkursie na "Najlepszy produkt turystyczny mojej Małej Ojczyzny - jakiej nie znacie" i I miejsce Agrusia w konkursie na "Najlepszy Klub Turystyczny"

     12 listopada w Przworsku odbył się finał VII edycji konkursu na "Najlepszy produkt mojej Małej Ojczyzny - jakiej nie znacie". Z prezentacją Ścieżki Przyrodniczo-Edukacyjnej Miłocin, wystapiły uczennice klasy IV technikum: Ewelina Batóg i Natalia Kiełbasa. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych dziewczęta uplasowały się na drugiej pozycji. Gala rozpoczęła się rozstrzygnięciem konkursu na "Najlepszy Szkolny Klub Turystyczno-Krajoznawczy". Była to X edycja tego konkursu i jak się okazało - już ostatnia. Podobnie jak w ubiegłym roku najlepszym Kołem Turystycznym na Podkarpaciu został nasz Agruś! 


Rzeszowskie uroczystości w dniu Narodowego Święta Niepodległości

     Uczniowie i nauczyciele Naszej Szkoły wraz z Panią Dyrektor, wzięli udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które 11 listopada odbyły się na Placu Farnym w Rzeszowie. Program uroczystości w Rzeszowie: godz. 12.15 - Msza św. w kościele Farnym, godz. 13.30 - uroczystości na Placu Farnym przed pomnikiem płk. Leopolda Lisa Kuli: - Hymn państwowy i podniesienie flagi państwowej, wystąpienie Wojewody Podkarpackiego, wystąpienie Marszałka Województwa Podkarpackiego, Apel Pamięci i Salwa Honorowa, składanie wieńców i wiązanek, defilada.


Dzień Niepodległości

     W piątek poprzedzający 11 listopada, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Akademii z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość miała nietypowy charakter. Grupa uczniów wcieliła się w role bohaterów studia telewizyjnego, biorących udział w programie "Pytania o Polskę". Wywiady przeprowadzała dziennikarka - w tej roli wystąpiła Kamila Dobko (odnajdując swoje powołanie), a w role ekspertów wcielili się - Małgorzata Czach i Michał Lorenc. Pozostałe role wizażystki, reżysera i operatora świateł zagrali: Magdalena Rusinek oraz Karol i Błażej z I TAK. W akademii wykorzystano nagrania video z uczniami klasy II TAK oraz utwory Grzegorza Turnaua i pieśni patriotyczne z płyty Korzeń z kraju Melchizedeka. Akademię przygotowali panowie: Marcin Sondej i Piotr Binduga.


Dni otwarte WSiZ w Kielnarowej

      Pod koniec października uczniowie klas maturalnych pod opieką pani Małgorzaty Wanat i pani Anity Drzał wzięli udział w Dniu Otwartym Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania zorganizowanym w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej. Wzięli tam udział w warsztatach i szkoleniach zorganizowanych przez studentów i wykładowców. Miła niespodzianka spotkała uczestników kilka dni później, do szkoły przyszła paczka z nagrodami dla uczestników warsztatów montażu filmowego.  Pierwsze miejsce zdobyły uczennice Dominika Chom, Aneta Godek i Judyta Borek z klasy IV TAK. Pozostali uczestnicy warsztatu z klasy III LO i IV TAK zdobyli miejsce II i również zostali nagrodzeni. (Ł. Fień, M. Skalski, M. Szymański, U. Wiatr, S. Klecki, M. Rzeszut). Nagrody wręczyła Pani Dyrektor Krystyna Gutowska podczas specjalnego apelu. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!


Wypominki szkolne

    9 listopada 2012 r. w kościele pw. Św. Judy Tadeusza w Rzeszowie odbyły się wypominki szkolne 2012. Nauczyciele i uczniowie szkół rzeszowskich modlili się za zmarłych dyrektorów, nauczycieli i uczniów ze swoich szkół. Przed Mszą świętą uczniowie wyczytywali imiona i nazwiska osób zmarłych związanych z ich szkołami. Podczas całej uroczystości towarzyszyły nam poczty sztandarowe z reprezentacjami szkół. Wypominki zorganizowane zostały z inicjatywy duszpasterza nauczycieli ks. Janusza Podlaszczaka. Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości w Rzeszowie reprezentowali: Pani Joanna Bułat, uczniowie III klasy technikum architektury krajobrazu: Tomasz Owczarzak - odczytywał wypominki, Joanna Pałac, Paulina Skowron i Tomasz Żarkowski - poczet. Modliliśmy się za zmarłych związanych z Naszą Szkołą. Zmarli: dyr. Mazur Marian, dyr. Lonc Antoni; nauczyciele: Tabin Janina, Mamulski Antoni, Strzępek Stanisław, Wierznicki Stefan, Bujny Damian, Kamecki Janusz; pracownicy szkoły: Jaksan Edward, Guzek Maria, Guzek Leszek; uczniowie: Tyczyńska Joanna, Grega Marek, Salach Bogdan, Kokoszka Artur, Kucaba Grzegorz, Kawalec Magdalena, Nędza Wiesław, Kasprzyk Agnieszka.


 XXXVII Rajd Agrusia

       W dniach 13-14 października 2012 odbył się XXXVI Rajd Agrusia. Poza nielicznym gronem uczniów w Rajdzie wzięli udział absolwenci naszej szkoły, będący nadal członkami Koła oraz ich znajomi, sympatycy górskich eskapad. Szlak zawiódł nas do Chaty Magóry w Beskidzie Sądeckim pod szczytem Eliaszówki. Kolejny Rajd odbędzie się w grudniu - więcej informacji na stronie www.agrus.pl.


Konkurs recytatorsko-teatralny "My sami"

    19 października w Osiedlowym Domu Kultury Pobitno odbył się Konkurs Recytatorsko - Teatralny „My sami” skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych interesujących się teatrem i poezją. Wzięło w nim udział ponad 30 uczestników z rzeszowskich szkół i nie tylko. Wśród nich znalazła się także uczennica klasy I TAK, Dominika Zapasek. Jury, w skład którego weszli: Robert Nowak, Zofia Toll oraz Jadwiga Żak, wyłoniło zwycięzców w dwóch grupach wiekowych w kategoriach: teatr jednego aktora oraz recytacja.


Rajd IPN - szlakiem bojowym 6 Dywizji Piechoty gen. Bernarda Monda

    Rajd IPN ma charakter edukacyjny. Uczestnicy poznają wydarzenia z okresu II wojny światowej oraz docierają do miejsc bezpośrednio związanych z tematyką  rajdu. Tym razem trasa rajdu pokrywała się ze szlakiem bojowym 6 Dywizji Piechoty gen. Bernarda Monda, która w dniach 17-19 września toczyła ciężkie walki z oddziałami niemieckimi w okolicach Narola. Drugiego dnia rajdu uczestnicy mieli okazję bezpośrednio zetknąć się ze śladami sowieckiej okupacji na terenie Roztocza. Dodatkowym walorem rajdu były urokliwe tereny Roztocza Wschodniego. W rywalizacji wzięło udział pięć zespołów ze szkół w Łańcucie, Strzyzowie, Chmielniku, Przemyślu i uczniowie naszej szkoly pod opieką pani Elizy Kozdrańskiej, którzy zajęli III miejsce.


Festiwal biegów

    7 października po dłuższej przerwie na ulice Rzeszowa powrócił półmaraton. Podczas Festiwalu Biegów Forum Ekonomicznego – Rzeszów 2012 odbyły się: V Rzeszowski Półmaraton, Bieg na 5 km, Bieg Rodzinny, Bieg Szkolny oraz Sztafeta 4 x 1 km. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych na starcie stanęło blisko 2 000 uczestników. Młodzież naszej szkoły reprezentowało czworo odważnych uczniów.


Dzień Edukacji Narodowej

    Aby uczcić tegoroczny Dzień Edukacji narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela, postanowiliśmy na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej, przyznać i wręczyć Oskary pedagogom naszej szkoły. Głosowanie przebiegało w kilkunastu kategoriach, gdyż każdy nauczyciel ma jakąś cechę szczególną, wyróżnia go wygląd, jakaś wiodąca cecha charakteru, sposób zachowania, strój, styl bycia czy też słownictwo.  Oskary otrzymali: - Mikrofon Roku – Pani Marta Straub, - Gorący Uśmiech – Pani Ewelina Surowiec, - Bratnia Dusza – Pan Piotr Binduga, - Belfer Prędkonogi – Pani Eliza Kozdrańska, - Złoty Wykładowca – Pani Marta Banaś, - Złota Katarynka – Pan Marcin Sondej, - Ekologiczny Nauczyciel – Pani Małgorzata Puzanowska, - Szwajcarski Zegarek – Pani Alicja Kot, - Zloty Pazurek – Pani Małgorzata Wanat, - Złote Lustereczko – Pani Anita Drzał, - Pasterz Zbłąkanych Owiec – ks. Tadeusz Kawalec, - Sokole Oko – Pani Ewa Syrylak, - Tęga Głowa – Pani Joanna Bułat, - Złote Serce – Pani Dorota Bikowska, - Romantyczna Dusza – Pani Katarzyna Stęchły, - Mega Magiel – Pani Krystyna Gutowska, - Strażnik Białych Kruków – Pani Grażyna Ciebiera, - Superman Roku – Pan Ryszard Kaszuba, - Złoty Kaganek – honorowy tytuł za całokształt pracy otrzymały ex aequo Panie Marta Straub i Anita Drzał. Pani Dyrektor Krystyna Gutowska wręczyła równiwż tegoroczne nagrody za osiągnięcia w pracy, które otrzymali: Pani Ewa Syrylak, Pani Małgorzata Puzanowska, Pan Piotr Binduga i Pan Marcin Sondej oraz pracownicy administracji i obsługi. Dodatkowo największymi owacjami uczniów oraz nauczycieli nagrodzona została Pani Agnieszka Miąsik :-)   Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!


 Alarm ewakuacyjny

     O godzinie 13:00 w budynku rozbrzmiał szkolny dzwonek, który nienaturalnie długo nie milkł. Był to sygnał alarmu, nakazujący niezwłoczną ewakuację z sal lekcyjnych i dalej na zewnątrz budynku. Jak się na szczęście okazało były to tylko ćwiczenia praktyczne tego, jak należy zachować się w kryzysowej sytuacji. Tym samym sprawdzono system bezpieczeństwa gmachu naszej szkoły. Na zewnątrz Pan Paweł Piróg, przedstawiciel firmy PożTech, przypomniał zgromadzonej młodzieży podstawowe zasady bezpieczeństwa w tego typu sytuacjach oraz przeprowadził szkolenie z umiejętności posługiwania się gaśnicą, z którego skorzystali nauczyciele i uczennice naszej szkoły.


Z teatrem za pan brat... szkolna teatromania

    Teatromaniacy naszej szkoły rozpoczęli rok szkolny spektaklem Szalone nożyczki, który obejrzeli na dużej scenie w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie w piątek 5 października 2012. Dla uczniów klasy I TAK, którzy stanowili najliczniejszą grupę wśród 28 uczestników, była to pierwsza wizyta w teatrze od czasu rozpoczęcia nauki w naszej szkole i sądząc po pierwszych opiniach, na długo pozostanie w ich pamięci.     Ponieważ w czasie sztuki policjanci Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie prowadzili wśród widowni śledztwo w sprawie domniemanego morderstwa światowej klasy pianistki, młodzież naszej szkoły w poczuciu obywatelskiego obowiązku ochoczo włączyła się w śledztwo, doprowadzając do wykrycia morderczyni w osobie młodej fryzjerki Barbary z pobliskiego salonu fryzjerskiego „Szalone nożyczki”.


Sprzątanie świata

   „Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę” - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna 19. edycja akcji „Sprzątanie świata - Polska”. Hasłem tym, nawiązującym do ludowej wyliczanki, organizatorzy zachęcali do refleksji nad stosunkiem do otaczającego nas świata i tego konsekwencjami. Również uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji i 17 września przystąpili do zbierania śmieci w okolicach budynku szkoły, hali sportowej, pobliskiego parku oraz wokół stawu i stadniny koni.

    Organizatorem i koordynatorem przedsięwzięcia po raz kolejny była pani Małgorzata Puzanowska, działająca w porozumieniu ze Związkiem Komunalnym „Wisłok”. W sprzątaniu wzięło udział kilkudziesięciu chętnych uczniów z wszystkich klas.


Otrzęsiny klasy pierwszej

     W dniu 19 września bieżącego roku odbyły się otrzęsiny pierwszoklasistów. Uczniowie, wraz z wychowawcą panią Eweliną Surowiec, brali udział w rozmaitych zabawach i konkursach, w których mogli wykazać się wiedzą, refleksem i poczuciem humoru. Otrzęsiny zorganizowała kl. II TAK z wychowawcą - panią Martą Straub.     Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy, a szczególnie Marcinowi Świderkowi (obsługa techniczna) oraz Mai uczennicy kl. III Gimnazjum Nr 11 za wspaniały pokaz i wspólne ćwiczenia „Zumby” oraz klasie II TAK.


Ślubowanie uczniów klasy I Technikum Nr 13