Rzeszowskie szkoły zawodowe otwarte na rynek pracy


Erasmus + 


Odwiedź nas na :

Przejdź do Facebooka Przejdź do You Tube


 Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Rzeszów

bip 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 


17 - 18.12
lon

WYWIADÓWKA

W środę, 5 kwietnia o godzinie 16:30, odbędzie się wywiadówka klas: I TAK/TOŚ (wych. p. Ewelina Surowiec), II TAK (wych. p. Ewa Syrylak, III TAK (wych. p. Małgorzata Wanat).

Serdecznie zapraszamy


21.03.2017
Dzień Kultury Krajów Anglojęzycznych


    Z okazji pierwszego dnia wiosny w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Kultury Krajów Anglojęzycznych.
W programie imprezy, przygotowanej pod kierunkiem pań: Alicji Kot i Katarzyny Stęchły, znalazły się: przedstawienie o odkryciu Ameryki przez Krzysztofa Kolumba, kabaret, teleturniej "Jeden z dziesięciu", prezentacje dotyczące wybranych krajów anglojęzycznych, konkurs na najlepsze przebranie i in.

15.03.2017
Warsztaty florystyczne w ramach projektu Młodzież (dla) Miasta    W ramach projektu "Młodzież (dla) Miasta", organizowanego przez Estradę Rzeszowską i Rzeszowski Inkubator Kultury, uczniowie naszej szkoły przygotowali warsztaty florystyczne, które odbyły się w Osiedlowym Klubie Kultury "AKWARIUM" przy ulicy Pułaskiego w Rzeszowie. Patronem medialnym wydarzenia była Gazeta Codzienna "Nowiny".
    W zajęciach prowadzonych przez uczniów pod kierunkiem pani Marty Straub wzięło udział ponad sześćdziesięciu mieszkańców Rzeszowa. Dwie godziny wytężonej pracy zaowocowały powstaniem palm wielkanocnych
w najróżniejszych kolorach i rozmiarach.
Koordynatorką imprezy z ramienia szkoły była pani Ewelina Surowiec.

Zobacz więcej zdjęć na Nowiny24.pl ...
Zobacz finał poprzedniej edycji...

07.03.2017
Technicy środowiska w terenie

    Uczniowie technikum ochrony środowiska odwiedzili Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Zapoznali się między innymi z funkcjonowaniem automatycznej stacji pomiarów zanieczyszczeń powietrza.

03.03.2017
Questing, czyli co?

    W dniu 3 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty Quest, w których udział wzięli uczniowie klasy II i III. Czym jest Quest? Questing to turystyka z zagadkami, rodzaj gry terenowej, której celem jest odkrywanie dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego danego regionu poprzez zwiedzanie ciekawych miejsc, często poza oznakowanymi trasami, poznawanie legend i historii danego miejsca. Polega na tworzeniu nieoznakowanych szlaków (QUESTÓW), którymi można wędrować, kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach.
   
    Uczestnicy zapoznali się z istotnymi pojęciami z zakresu turystyki oraz ideą powstawania gier terenowych.
W części warsztatowej odbyły się ćwiczenia, które miały na celu zapoznanie uczniów z budowaniem struktury Questu. Były to zadania polegające na konstruowaniu zagadek, zadań, wierszyków; ćwiczenia z zakresu logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej, rysunku. Dzięki temu uczniowie mogli również poznać najczęściej popełniane błędy przy konstrukcji własnej koncepcji Questu.
    Istotnym elementem zajęć było wyjście w teren w celu zlokalizowania i wybrania najciekawszych punktów
w najbliższej okolicy szkoły. Warsztaty stały się inspiracją do opracowania Questu na terenie ogrodu szkolnego, który nie tylko będzie brał udział w konkursie z programu Święto Drzewa - Wśród Pól, ale również posłuży do uatrakcyjnienia dni otwartych szkoły, jej promocji wśród gimnazjalistów oraz wszystkich, którzy chcieliby poznać historię szkoły oraz roślinność na ścieżce dydaktycznej przy ZSA w Rzeszowie.
Warsztaty zorganizowała w naszej szkole pani Joanna Bułat, a przeprowadził je pan Grzegorz Gołoś - szef Grupy Eksperckiej CSV (dowiedz się więcej...).

28.02.2017
Dzień Piżamowy
   
 We wtorek w naszej szkole zaroiło się od osób ubranych w piżamy, szlafroki i pajace, a wszystko to za sprawą
pani Anity Drzał, która zorganizowała Dzień Piżamowy :)

23.02.2017
V Salon Edukacji Zawodowej & Technicznej dla Gimnazjalistów

                                 Na zdjęciu od lewej: Dominika Worosz, Nataniel Jakubowski i Kasia Falandysz.

    23 lutego 2017 roku na Politechnice Rzeszowskiej odbył się V. Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej dla Gimnazjalistów, w czasie którego również nasza szkoła prezentowała swoją ofertę edukacyjną. Gimnazjaliści mieli okazję poznać aktualne kierunki kształcenia w rzeszowskich szkołach zawodowych i technicznych, a dodatkowo obejrzeć niezwykle atrakcyjny pokaz mody branżowej, wziąć udział w debacie, konkursach i loterii fantowej.

    Naszą szkołę reprezentowali: Magda Ożóg (III TAK) - debata; Dominika Worosz (I TAK), Kasia Falandysz (III TAK), Nataniel Jakubowski (III TAK) - pokaz mody branżowej; Dominika Ślęczka (I TAK), Maciek Rykiel (III TAK), Jakub Rykiel (III TAK), Dominika Jabłońska (III TAK) - obsługa stoiska, pani Anita Drzał - konkurs wiedzy o szkołach, pani Joanna Bułat - lekcja "Masz doła, posadź drzewo" :)
Opiekę nad młodzieżą sprawowali: p. Ewa Bar, p. Eliza Kozdrańska, p. Piotr Binduga.

Czytaj o targach w mediach...
Zobacz więcej zdjęć...

22.02.2017
Karnawałowo - Ostatkowo
    Grupa uczniów z klasy pierwszej i trzeciej (Lidia Lachcik, Julka Kołodziej, Patrycja Cygan, Olga Łakomy, Kasia Falandysz, Kuba Rykiel, Maciek Rykiel), wraz z panią Eweliną Surowiec, zorganizowała bal karnawałowy dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Mrowli. Bajeczne stroje, niekończące się zabawy, śpiew, taniec i niepowtarzalna atmosfera kończącego się karnawału towarzyszyły wszystkim uczestnikom imprezy. Wydarzenie to wpisuje się w rozwijającą się działalność wolontaryjną uczniów naszej szkoły.

Zobacz więcej zdjęć...

14.02.2017
Walentynkowy Turniej Piłki Nożnej

10.02.2017
    Z okazji Dnia Świętego Walentego, popularnie nazywanego Dniem Zakochanych,w naszej szkole odbył się turniej piłki nożnej, w którym udzial wzięli przedstawiciele wszystkich klas, gorąco dopingowani przez uczniów i nauczycieli. Zawody zwyciężyła niepowtarzalna drużyna klasy III TAK w składzie: Mariusz Wiercioch, Dawid Kulasa, Maciek Rykiel, Oskar Matuła, Jakub Rykiel (na zdjęciu od prawej). Nad organizacją i sprawnym przebiegiem imprezy czuwała pani Eliza Kozdrańska.
Dodatkową atrakcją Dnia Zakochanych była poczta walentynkowa, zorganizowana przez uczniów klasy I TAK.

10.02.2017
W krainie lodu z panią Kozdrańską, czyli wf na łyżwach...    W ramach lekcji wychowania fizycznego pani Eliza Kozdrańska zorganizowała wyjście na lodowisko dla uczniów
klas I-III TAK. Zajęcia na łyżwach okazały się doskonałą zabawą i wyzwoliły w naszych uczniach pokłady dziecięcego entuzjazmu :)
01.02.2017 Maturzyści w Muzeum Auschwitz - Birkenau

07.02.2017
XI Podkarpackie Targi Edukacyjne „EduSalon”


07.02.2017 XI Podkarpackie Targi Edukacyjne „EduSalon”
   
    Uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w kolejnej odsłonie Podkarpackich Targów Edukacyjnych "EduSalon", zorganizowanych w dniach 7-8 lutego 2017 w Hali Widowiskowo - Sportowej "PODPROMIE" w Rzeszowie. Uczestnicy mieli okazję poznać bogatą ofertę edukacyjną polskich i zagranicznych uczelni oraz szkół policealnych. Dodatkowo maturzyści mogli skorzystać z porad psychologów, doradców zawodowych, wziąć udział m.in. w kiermaszu starych książek, niezwykłych lekcjach, konkursach lub kursie pierwszej pomocy.
Zobacz zdjęcia...

01.02.2017
Maturzyści w Muzeum Auschwitz - Birkenau    "Obóz Auschwitz stał się dla świata symbolem terroru, ludobójstwa i Szoa. Utworzony został przez Niemców
w połowie 1940 r. na przedmieściach Oświęcimia, włączonego przez nazistów do Trzeciej Rzeszy.

    Bezpośrednim powodem utworzenia obozu była powiększająca się liczba aresztowanych masowo Polaków
i przepełnienie istniejących więzień. Pierwszy transport Polaków dotarł do KL Auschwitz 14 czerwca 1940 r.
z więzienia w Tarnowie. Początkowo miał to być kolejny z obozów koncentracyjnych, tworzonych przez nazistów
już od początku lat trzydziestych. Funkcję tę Auschwitz spełniał przez cały okres swego istnienia, także gdy -
od 1942 r. - stał się równocześnie jednym z ośrodków „Endlösung der Judenfrage” (ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej) - nazistowskiego planu wymordowania Żydów zamieszkujących okupowane przez III Rzeszę tereny" czytaj więcej...

    W wycieczce do Muzeum Auschwitz - Birkenau udział wzięło 11 uczniów naszej szkoły. Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: Anita Drzał i Małgorzata Wanat.


Konkurs wiedzy o prawie wyborczymInformacje na temat Konkursu dostępne są również na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/WybieramWybory
22.12.2016
"Aniołkowo - Herodkowo", czyli Jasełka 2016


   W dzień Wigilii klasowych, 22 grudnia, młodzież naszej szkoły obejrzała przedstawienie świąteczne "Aniołkowo - Herodkowo", przygotowane przez dwudziestu uczniów klas I-III. W tym roku występ nawiązywał do rosnącego zjawiska konsumpcjonizmu, skłaniał do refleksji nad jakością życia współczesnego człowieka, zmuszał do zastanowienia się nad tym, co w naszym życiu powinno być ważne i czy jest w nim miejsce na prawdziwą bliskość
z drugim człowiekiem.
    Przedstawienie, doprawione znaczną ilością żartu i ironii, wywołało żywą reakcję publiczności, a niepowtarzalny klimat stworzony przez amatorów sztuki aktorskiej, wprowadził wszystkich w wyjątkowy klimat Świąt Bożego Narodzenia.

W przedstawieniu wystąpili: Jakub Rykiel - Anioł I, Olga Łakomy - Anioł II, Maciej Rykiel - Józef, Herodkowski, Kasia Falandysz - Maria, Nataniel Jakubowski - Biznesmen I, Michał Rosół - Biznesmen II, Magda Ożóg - Diabeł I, śpiew, Agnieszka Cisło - Diabeł II, Dominika Jabłońska - Śmierciuszka, Monika Opalińska - Złośliwczyk, Lekarka, śpiew, Sebastian Welc, Paweł Gardziński - Pasterze, Ilona Kolanko, Patrycja Cygan - Uczennice, Julka Kołodziej - Uczennica, Mama, Dominika Worosz - Uczennica, Dziecko, Arkadiusz Zając - Tato, Anita Drzał (gościnnie :)) - Ochroniarz I, Adam Zajonc - Olszewski - OchroniarzII, Weronika Szela, Julia Szajnar - śpiew.

Nad przygotowaniem młodzieży czuwały panie: Ewelina Surowiec, Małgorzata Wanat.

17 - 18.12.2016
Kiermasz Bożonarodzeniowy w C.H. "Nowy Świat"
  
Tuż przed świętami w Centrum Handlowym "Nowy Świat" w Rzeszowie odbył się kolejny kiermasz bożonarodzeniowy, w czasie którego uczniowie naszej szkoły sprzedawali wyjątkowe kompozycje i ozdoby świąteczne. Jak zwykle spotkały się one z uznaniem i dużym zainteresowaniem ze strony kupujących.

07.12.2016
II Dzień Szalonego Kapelusza

    W środę w naszej szkole zaroiło się od czapek, kapeluszy i innych rzeczy służących za nakrycie głowy. A wszystko to w związku z II Dniem Szalonego Kapelusza, wydarzeniem zorganizowanym przez panią Anitę Drzał.

06.12.2016
Wolontariusze ZSA na konferencji w Jasionce

    "Wolontariat - przestrzeń czynienia dobra – to hasło konferencji poświęconej organizacjom pozarządowym, która odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce. Konferencja zgromadziła przedstawicieli organizacji trzeciego sektora z Podkarpacia i młodych wolontariuszy, którzy mieli okazję wziąć udział w wykładach
i panelach dyskusyjnych poświęconych działalności organizacji pozarządowych. Samorząd województwa na konferencji reprezentowali: marszałek Władysław Ortyl oraz przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś". Czytaj dalej...
W konferencji wraz z panią Eweliną Surowiec uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej.

05.12.2016
Młodzi technicy ochrony środowiska w laboratorium
  
 W poniedziałek uczniowie klasy kształcącej w zawodzie technik ochrony środowiska ("Tośki" :)) odwiedzili Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie.
Wyjście zorganizowała pani Magdalena Zając

05.12.2016
"Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość"

    Ministerstwo Rozwoju organizuje czwartą już edycję akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich”. Tym razem celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wśród młodzieży ponadgimnazjalnej z terenu Polski Wschodniej idei przedsiębiorczości, a także możliwości otrzymania wsparcia z Funduszy Europejskich na rozwój własnego biznesu.

    Udział w akcji jest bezpłatny i polega na przeprowadzeniu 45-minutowych lekcji w oparciu o specjalnie przygotowany scenariusz oraz materiały dydaktyczne, m.in. komiks i ćwiczenia dodatkowe. Uczniowie i nauczyciele biorący udział w projekcie będą mieli możliwość wygrania nagród.

Ministerstwo Rozwoju powierzyło zadanie realizacji firmie Exacto Sp. z o.o. Dowiedz się więcej...


02.12.2016
O projekcie "Sleeveface" w mediach


    Projekt "Sleeveface", połączenie kreatywnego fotografowania z popularyzacją czytelnictwa, zrealizowała
z uczniami naszej szkoły pani Anita Drzał.
    Słowo „Sleeveface” pochodzi z języka angielskiego i powstało z połączenia słów „okładka” i „twarz”.  Zostało upowszechnione na początku XX wieku i początkowo dotyczyło tylko płyt winylowych. Szybko zostało podchwycone przez bibliotekarzy na całym świecie, a płyty zaczęła zastępować  książka. Cała zabawa polega na tym, aby zrobić sobie zdjęcie z jakąś częścią ciała zasłoniętą przez okładkę książki lub płyty. W efekcie ma powstać złudzenie połączenia rzeczywistości, w której znajduje się osoba fotografowana z tą przedstawioną na okładce (tekst: A.Drzał)
Zobacz projekty naszych uczniów

01.12.2016
"I ty możesz mieć czerwoną czapkę"

    Jak co roku wolontariusze z VI Liceum Ogólnokształcącego przeprowadzili na terenie naszej szkoły zbiórkę funduszy na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Dowiedz się więcej...
    Ponadto, końcem listopada uczniowie ZSA zebrali dla hospicjum dary rzeczowe w postaci m.in. artykułów higienicznych, spożywczych, kosmetycznych z okazji zbliżającego się Dnia Świętego Mikołaja.
Koordynatorkami akcji były panie: Ewelina Surowiec, Małgorzata Wanat

29.11.2016
Strzał w dziesiątkę na Olimpiadzie wiedzy o BHP

    Uczeń klasy III TAK, Jakub Rykiel, zajął 10. miejsce w XVIII edycji konkursu dla młodzieży szkół rolniczych z terenu wojewodztwa podkarpackiego pn. "OLIMPIADA WIEDZY W ZAKRESIE BHP W ROLNICTWIE INDYWIDUALNYM", zorganizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie i Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Rzeszowie.
Serdeczne gratulacje dla Kuby oraz opiekuna - pana Piotra Bindugi ;)

24.11.2016
Mikołajki w rytmie disco :)

    Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbyła się pierwsza od lat dyskoteka, na którą przybył, nieco wcześniej niż zwykle, Święty Mikołaj. Fantastyczna zabawa,  niezwykłe prezenty oraz niepowtarzalny klimat "sali od polskiego" sprawiły, że spędziliśmy wyjątkowy wieczór.
A jesli kogoś tam zabrakło, zapraszamy w przyszłym roku :)

W zabawie z młodzieżą uczestniczyły panie: Anita Drzał (opiekun SU), Joanna Bułat, Eliza Kozdrańska, Małgorzata Wanat

17 - 20.11.2016
WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie