Dziennik elektroniczny


 

ranking

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Nr 13 
im. Mikołaja Kopernika 
w Rzeszowie j
est wśród najlepszych techników
w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 
i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2015”.


Erasmus + 


Odwiedź nas na :

Przejdź do Facebooka Przejdź do You Tube


 Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Rzeszów

bip


"Podkarpacie stawia na zawodowców"

 Dowiedz się więcej...


 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Otrzęsiny klasy pierwszej

 W czwartek, 24 września 2015, odbyły się Otrzęsiny klasy pierwszej. Tradycyjnie imprezę przygotowali uczniowie klasy drugiej (wych. M. Wanat). Pierwszaki wraz z wychowawczynią, panią Ewą Syrylak, wyśmiecicie poradzili sobie z licznymi konkurencjami przygotowanymi przez starszych kolegów. A były wśród nich zarówno konkurencje sprawnościowe (m.in. "krzesełka", "lina"), quizy sprawdzające wiedzę o nowej szkole i jej pracownikach (np. rozmiar buta pani S, nazwa auta pani W), jak i przyspieszony kurs zumby poprowadzony przez panią Syrylak i poszukiwanie skarbu w szkolnym ogrodzie. 

Śmiech i dobra zabawa towarzyszyły uczestnikom Otrzęsin do samego końca. A po wszystkich konkurencjach pani Ewa Syrylak i jej nowi wychowankowie złożyli uroczyste ślubowanie na "sztandar". 

Uczniom klasy pierwszej gratulujemy przyjęcia do społeczności szkolnej, a "starszakom" z klasy drugiej świetnego przygotowania imprezy.


Domki dla owadów

 

 

Na zajęciach praktycznych (15.09.2015) uczniowie klasy III TAK wykonali "Hotele dla owadów pożytecznych". Z materiałów zdobytych na terenie szkoły stworzyli wspaniałe lokum mieszkaniowe dla pszczół samotnic, złotooków, bzygów, skorków i wielu innych. Pięciogwiazdkowe hotele stanęły w kilku nasłonecznionych miejscach w ogrodzie szkolnym. Mamy nadzieję, że spodobają się nowym lokatorom, którzy w przyszłym roku odwdzięczą się nam poprzez zapylanie roślin i walkę ze szkodnikami.

 

 

 


 


 Ognisko integracyjne

11 września na terenie ogrodu szkolnego ZSA odbyło się ognisko integracyjne dla uczniów wszystkich klas. Stało się ono okazją do niekończących się dyskusji, relaksu w prawdziwie rajskim klimacie, rozwiązywania zadań z matematyki (w przypadku klasy czwartej), spożycia niekoniecznie ciepłego posiłku, ale przede wszystkim pozwoliło choć na chwilę zatrzymać pęd życia i wziąć głęboki oddech przed rozpoczynającym się rokiem ciężkiej pracy.


Ślubowanie klasy pierwszej

 9 września w obecności Rodziców uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar Szkoły
i tym samym zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości.


Inauguracja roku szkolnego 2015/2016


Nasi nauczyciele w programie Erasmus+

Od  6 do 17 lipca 2015 nauczycielki języka angielskiego Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Rzeszowie - Alicja Kot i Katarzyna Stęchły -  uczestniczyły w kursie metodycznym „TEL – Technology Enhanced Learning”, który odbył się w instytucji szkoleniowej ETI – Executive Training Institute, mieszczącej się w St. Julian’s na Malcie. Szkolenie było jednym z działań przewidzianych w projekcie „Kreatywne nauczanie języka angielskiego oparte na technologiach informacyjno-komunikacyjnych”. Nasza szkoła realizuje projekt przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

Udział w kursie na Malcie, gdzie jednym z dwóch oficjalnych języków jest język angielski, umożliwił naszym nauczycielkom podniesienie poziomu umiejętności z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnej w celu efektywnego wykorzystania ich w procesie dydaktycznym, a także usprawnił kompetencje językowe.

Szkolenie przybliżyło uczestnikom problematykę obsługi różnorodnych narzędzi technologicznych. Kurs składał się z zajęć ściśle praktycznych, mających na celu rozwijanie umiejętności posługiwania się programami multimedialnymi, projektowania stron internetowych, webquestów, ćwiczeń interaktywnych, narzędzi komunikacyjnych typu serwis internetowy Wiki, dziennika sieciowego – blog, itp. oraz  sposobów ich zastosowania w kontekście edukacyjnym, podczas zajęć lekcyjnych i poza nimi w celu zaangażowania uczniów .

Zajęcia szkoleniowe odbywały się w 13-osobowej  grupie nauczycieli z Polski, Włoch i Holandii. Wiąże się to 
z możliwością nawiązania współpracy w celu skorzystania z programów typu  eTwinning oraz zweryfikowania własnych metod nauczania i wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań. Ponadto konieczność porozumiewania się wyłącznie w języku angielskim podczas pobytu na Malcie wpłynęła pozytywnie na doskonalenie umiejętności językowych.

Pobyt na Malcie nie ograniczał się tylko do szkolenia, ale był świetną okazją do poznania bogactwa kulturowego 
i historycznego tego kraju. Program szkolenia obejmował również wycieczki kulturoznawcze i udział w lokalnych wydarzeniach kulturalnych. Wizyta w Vallettcie - stolicy Malty oraz Mdinie – dawnej stolicy stanowiła niesamowite doświadczenie i pozostawiła wrażenie zwiedzania muzeum pod gołym niebem. Będąc na Malcie nie można było odmówić sobie udziału w tradycyjnym odpuście parafialnym, zwanym „festą”, który jest obchodzony na cześć świętego patrona danej parafii. Przygotowania do tej uroczystości trwają nawet tydzień.

Zachęcamy do korzystania ze szkoleń organizowanych w ramach programu Erasmus+. Dla każdego nauczyciela jest to ogromna szansa na poszerzenie swoich kontaktów zawodowych i zastosowanie w dydaktyce nowych, bardziej kreatywnych i efektywnych metod nauczania. Zobacz film....


 

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła Msza Św. w Kościele Matki Bożej z Lourdes w Rzeszowie.

Następnie, w czasie apelu na dziedzińcu szkoły, pani dyrektor Krystyna Gutowska podsumowała wydarzenia mijającego roku, wręczyła świadectwa, dyplomy i nagrody książkowe uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki edukacyjne, a na koniec życzyła pracownikom i wychowankom udanego wypoczynku.

Po spotkaniu z wychowawcami i odebraniu świadectw, młodzież ZSA rozpoczęła upragnione wakacje.

Wszystkim uczniom życzymy niezapomnianych wakacyjnych wrażeń i rozwagi 
w czasie letniego wypoczynku.

 

Tutaj znajdziesz więcej wydarzeń  z roku szkolnego 2014/2015.