Dziennik elektroniczny


 

ranking

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Nr 13 
im. Mikołaja Kopernika 
w Rzeszowie j
est wśród najlepszych techników
w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 
i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2015”.


Erasmus + 


Odwiedź nas na :

Przejdź do Facebooka Przejdź do You Tube


 Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Rzeszów

bip


"Podkarpacie stawia na zawodowców"

 Dowiedz się więcej...


 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zestaw podręczników do klas I-IV na rok szkolny 2015/2016 


 Porządek rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016:

1. 8:00 - Msza św. w Kościele Matki Bożej z Lourdes w Rzeszowie.

2. 9:15 - Spotkanie z Dyrektorem szkoły na dziedzińcu.

3. Spotkanie z wychowawcami.


 

Nasi nauczyciele w programie Erasmus+

Od  6 do 17 lipca 2015 nauczycielki języka angielskiego Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Rzeszowie - Alicja Kot i Katarzyna Stęchły -  uczestniczyły w kursie metodycznym „TEL – Technology Enhanced Learning”, który odbył się w instytucji szkoleniowej ETI – Executive Training Institute, mieszczącej się w St. Julian’s na Malcie. Szkolenie było jednym z działań przewidzianych w projekcie „Kreatywne nauczanie języka angielskiego oparte na technologiach informacyjno-komunikacyjnych”. Nasza szkoła realizuje projekt przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+. Czytaj więcej...

Udział w kursie na Malcie, gdzie jednym z dwóch oficjalnych języków jest język angielski, umożliwił naszym nauczycielkom podniesienie poziomu umiejętności z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnej w celu efektywnego wykorzystania ich w procesie dydaktycznym, a także usprawnił kompetencje językowe.

Szkolenie przybliżyło uczestnikom problematykę obsługi różnorodnych narzędzi technologicznych. Kurs składał się z zajęć ściśle praktycznych, mających na celu rozwijanie umiejętności posługiwania się programami multimedialnymi, projektowania stron internetowych, webquestów, ćwiczeń interaktywnych, narzędzi komunikacyjnych typu serwis internetowy Wiki, dziennika sieciowego – blog, itp. oraz  sposobów ich zastosowania w kontekście edukacyjnym, podczas zajęć lekcyjnych i poza nimi w celu zaangażowania uczniów .

Zajęcia szkoleniowe odbywały się w 13-osobowej  grupie nauczycieli z Polski, Włoch i Holandii. Wiąże się to 
z możliwością nawiązania współpracy w celu skorzystania z programów typu  eTwinning oraz zweryfikowania własnych metod nauczania i wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań. Ponadto konieczność porozumiewania się wyłącznie w języku angielskim podczas pobytu na Malcie wpłynęła pozytywnie na doskonalenie umiejętności językowych.

Pobyt na Malcie nie ograniczał się tylko do szkolenia, ale był świetną okazją do poznania bogactwa kulturowego 
i historycznego tego kraju. Program szkolenia obejmował również wycieczki kulturoznawcze i udział w lokalnych wydarzeniach kulturalnych. Wizyta w Vallettcie - stolicy Malty oraz Mdinie – dawnej stolicy stanowiła niesamowite doświadczenie i pozostawiła wrażenie zwiedzania muzeum pod gołym niebem. Będąc na Malcie nie można było odmówić sobie udziału w tradycyjnym odpuście parafialnym, zwanym „festą”, który jest obchodzony na cześć świętego patrona danej parafii. Przygotowania do tej uroczystości trwają nawet tydzień.

Zachęcamy do korzystania ze szkoleń organizowanych w ramach programu Erasmus+. Dla każdego nauczyciela jest to ogromna szansa na poszerzenie swoich kontaktów zawodowych i zastosowanie w dydaktyce nowych, bardziej kreatywnych i efektywnych metod nauczania. Zobacz film....


 

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła Msza Św. w Kościele Matki Bożej z Lourdes w Rzeszowie.

Następnie, w czasie apelu na dziedzińcu szkoły, pani dyrektor Krystyna Gutowska podsumowała wydarzenia mijającego roku, wręczyła świadectwa, dyplomy i nagrody książkowe uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki edukacyjne, a na koniec życzyła pracownikom i wychowankom udanego wypoczynku.

Po spotkaniu z wychowawcami i odebraniu świadectw, młodzież ZSA rozpoczęła upragnione wakacje.

Wszystkim uczniom życzymy niezapomnianych wakacyjnych wrażeń i rozwagi 
w czasie letniego wypoczynku.

 

Tutaj znajdziesz więcej wydarzeń  z roku szkolnego 2014/2015.